W czasach transformacji gospodarczej budynek, w którym mieściły się sklepy, przejął prywatny inwestor. Jak niesie wieść gminna, miała tam powstać duża dyskoteka. Zapał inwestora szybko jednak ostygł, a w sercu miasta pozostała niezagospodarowana ruina, która z czasem stała się miejscem do spotkań zakrapianych alkoholem.
Sypiący się budynek kosztował kasę miasta 1,2 mln zł, które skorzystało z prawa pierwokupu z przeznaczeniem na usługi publiczne. Ma w nim powstać siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

MOPS "rozrzucony" po całym Oświęcimiu
Koncepcja zagospodarowania budynku jest o tyle trafiona, że – oświęcimski MOPS – rozrzucony jest w kilku częściach miasta. Główna siedziba ośrodka znajduje się przy ul. Jana III Sobieskiego 15b, ale też prowadzi swoją działalność również w budynkach przy ul. Partyzantów 1, Dąbrowskiego 139, Leszczyńskiej 2 oraz Obozowej 43. W MOPS nie ukrywają, że gdyby udało się skupić działalność w jednym miejscu, byłoby to z korzyścią dla petentów, jak i samych pracowników.
- Na najbliższą sesję, która odbędzie się 22 lutego 2023, wprowadzony zostanie projekt uchwały o utworzeniu nowego zadania inwestycyjnego, związanego z przebudową budynku przy ul. Łukasiewicza pod potrzeby Centrum Usług Społecznych. Pierwszym krokiem będzie przygotowanie projektu budowlanego. Zarezerwowano na to kwotę 200 tys. zł – wyjawia Katarzyna Kwiecień, rzecznik oświęcimskiego magistratu.

Bądź na bieżąco i obserwuj
- Oświęcim. Straszących ruder nie brakuje, a w pobliżu powiew nowoczeności
- Atak zimy nie zatrzymał budowy obwodnicy Oświęcimia do drogi S1. Zdjęcia i film
- Ci mężczyźni powiatu oświęcimskiego dopuścili się przestępstw. Szuka ich policja
- Ile małżeństw, ilu singli? Mieszkańcy pow. oświęcimskiego biorą śluby
- Akcja Straży Miejskiej w Oświęcimiu na parkingach
- 18-letni Eryk Goczał, zwycięzca Rajdu Dakar, z wizytą u marszałka
