- Nasza rodzina, sąsiedzi, przyjaciele i nowo poznani ludzie, okazali swoje wielkie serca i lawinę dobroci dla Frania. Bardzo dziękujemy - mówi Tomasz Irzyk, tata Frania.
19 lipca zdiagnozowano u chłopca glejaka. Jedynym ratunkiem jest operacja w Meksyku, która kosztuje milion złotych.
6-letni Franciszek jest już po drugiej serii chemiotarapii.
Historię 6-latka przybliżyliśmy 10 sierpnia
- Franio dobrze znosi chemioterapię – cieszy się Tomasz Irzyk. - Jest dzielnym wojownikiem. Humor i apetyt ma duży, więc wyniki powinny być dobre. W wtorek jedziemy do Gliwic celem ustalenia wysokości i ilości dawek radioterapii – dodaje.
Franiowi dopisuje nie tylko apetyt, ale również humor. Zwłaszcza, kiedy w odwiedziny przyjeżdża super siostra Julka. Tak bardzo zaangażowała się w akcję charytatywną, że podczas z jednej z imprez spadła z konia i złamała rękę.
Wiele radości sprawił Franiowi przyjaciel taty, który specjalnie dla niego przywiózł z Londynu ząb megalodona. Najprawdziwszy w świecie, ma 14 mln lat. - Były łzy w oczach. Te radości i smutku. Franiu zawsze marzył o podróżach i że w czasie jednej z nich znajdzie taki ząb – mówi tata Franciszka.
Podróże jeszcze przed 6-latkiem. Najpierw jednak musi wyzdrowieć, a Czytelnicy „Gazety Krakowskiej” mogą mu w tym pomóc. Z pomocą przyszła Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” z Rumii. Na leczenie Frania można wpłacać datki na konto: Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374. Z kolei wpłaty zagraniczne na konto: PL31109028-350000000121731374. W każdym przypadku koniecznie z dopiskiem „1693 pomoc dla Franciszka Irzyk”.
W wielu sklepach, kawiarniach, zakładach usługowych na terenie powiatu oświęcimskiego ustawione są puszki z logo Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy, do których można wrzucać datki. Można je wpłacać na konto Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy w Oświęcimiu. Pieniądze dla niego można przelać na konto: 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003, z dopiskiem „Franciszek Irzyk”.
Wolontariusze MOWP w sobotę (25 sierpnia), będą kwestować na stadionie Górnika w Brzeszczach podczas Pikniku Rodzinnego Frania. Początek wydarzenia pełnego atrakcji o godz. 12, a w programie m.in. wielki mecz TVP kontra przyjaciele Frania, parada motocyklowa Free Oświęcim – motocykliści z pasją, dyskoteka dla dzieci, koncerty zespołów Paganda, Ravenger i Kiwi. Ochotnicza Straż Pożarna ze Skidzinia i Brzeszcz przeprowadzi pokazy strażackie i medyczne oraz zaprosi na pysznego grilla, grochówkę i prażone.
Dzień później Bistro Bilard w Brzeszczach zaprasza na Rodzinny Turniej Bilardowy dla Frania. Start o godz. 10.
Harmonogram kolejnych wydarzeń dla Frania, aukcje różnorakich fantów, biletów, a nawet sesji zdjęciowych, szukajcie na profilu na Facebooku Franio Irzyk - walczymy o życie
Skidziń. Franio Irzyk ma zaledwie 6 lat a już rozpoczął walk...
KONIECZNIE SPRAWDŹ:
<