FLESZ - Ruszyły zapisy na trzecie szczepienie dla młodzieży

Akcja serialu rozpoczyna się w roku 1399 i wprowadza widzów w pełne zwrotów akcji lata dynastii Jagiellonów. Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego – Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego.
Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie. Po śmierci Konrada von Jungingena Wielkim Mistrzem zostaje jego żądny krwi brat Ulryk. Jagiełło zdaje sobie sprawę, że pokój z Krzyżakami jest kruchy, wie także, że wojna jest nieunikniona i tylko ona oddali raz na zawsze krzyżackie zagrożenie. 15 lipca 1410 r. dwie wielkie armie stają na wzgórzu Grunwaldu – rozpoczyna się walka na śmierć i życie. Zwycięstwo nad Krzyżakami wzmacnia pozycję Jagiełły w Europie.
Telewizja Polska chce wyprodukować serial „Korona Królów. Jagiellonowie” z dużym rozmachem. Emocji dostarczy widzom m.in. pokazana widowiskowo bitwa pod Grunwaldem. W tle wielkich wydarzeń i małżeńskich perypetii władcy rozgrywać się będzie życie drugoplanowych bohaterów. W serialu nie zabraknie akcji szpiegowskich, intryg dam dworu, procesów o czary, wątków dramatycznych czy komediowych.
W rolę króla Władysława Jagiełły wcieli się Sebastian Skoczeń (znany z seriali "Barwy szczęścia" i "Na Wspólnej"), w roli Anny Cylejskiej widzowie zobaczą Milenę Staszuk (oglądaliśmy ją w filmach "Jak najdalej stąd" i "Piłsudski"). W obsadzie serialu znaleźli się również m.in.: Agnieszka Wagner, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyński, Robert Rozmus, Bogdan Kalus, Filip Gurłacz oraz Dagmara Bryzek.
Reżyserem tej serii jest Krzysztof Łukaszewicz, twórca takich filmów jak „Karbala”, czy „Lincz”. Producentem ze strony Agencji Kreacji Filmu i Serialu TVP jest Jolanta Filipowicz („Ludzie i bogowie”). Serial będzie miał 125 odcinków.
Zdjęcia realizowane są w halach filmowych, jak również w oryginalnych, historycznych wnętrzach największych polskich zamków m.in. w Malborku, Kwidzyniu, Lidzbarku Warmińskim i Lublinie oraz kościołów, w tym w Bazylice w Pelplinie, Opactwie Cystersów w Wąchocku i kościele w Inowłodzu. Sceny plenerowe będą kręcone na terenie parków narodowych i puszcz m.in. w Puszczy Kampinoskiej, w lasach Nadleśnictwa w Celestynowie i w Drewnicy. Zdjęcia ruszyły 17 stycznia br. i zakończą się w grudniu.
- Kolejne termy w Małopolsce otwarte. Nowa atrakcja w regionie
- WIELKI chiński horoskop na 2022 rok! Co Cię czeka w roku tygrysa?
- Podstępny omikron. 20 objawów wirusa, które mogą przypominać przeziębienie
- Te miejsca już tak nie wyglądają. Rozpoznasz Kraków na archiwalnych zdjęciach?
- Kolejne problemy na zakopiance. Opóźni się budowa tunelu pod Luboniem Małym