FLESZ - Chcesz się budować ? Dobrze się przygotuj
Głównymi bohaterkami serialu będą cztery kobiety: żona, była żona, kochanka i jeszcze jedna – ta, o której nic nie wiadomo. Kiedy łączący je mężczyzna niespodziewanie umrze, w spadku otrzymają one jego firmę oraz spory dług u miejscowego gangstera. W efekcie bohaterki wplątują się w niebezpieczną intrygę. Chcąc nie chcąc, będą musiały zawrzeć ze sobą pokój i stawić czoła przestępcom. I razem staną się nie do pokonania.
- W serialu chcieliśmy dać widzom przede wszystkim wspaniałą rozrywkę, ostry humor i wiele okazji do śmiechu. Główną osią serialu jest kobieca siła i solidarność, która rodzi się między bohaterkami w ekstremalnych okolicznościach. Wszystko zaś mogło się udać tylko dzięki cudownym aktorkom, które nie tylko tchnęły życie w te postaci, ale przy okazji świetnie bawiły się razem na planie – zapowiada Tomasz Blachnicki, producent serialu w serwisie internetowym TVN.
Główne role w „Królestwie kobiet” grają cztery aktorki reprezentujące różne pokolenia: Krystyna Janda, Gabriela Muskała, Karolina Gruszka i Aleksandra Adamska. Towarzyszyć im będą nie mniej znani aktorzy: Jan Peszek, Artur Żmijewski i Rafał Maćkowiak.
- To historia kobiet z krwi i kości, z prawdziwymi emocjami, marzeniami, problemami i namiętnościami. Zwyczajnych, poświęconych dzieciom, rodzinom, ale też zagubionych, samotnych, popełniających błędy. Każda z nich jest jednak silną, barwną osobowością – zapowiada Kaśka Śliwińska-Kłosowicz, szefowa zespołu kreacji.
Za reżyserię „Królestwa kobiet” będzie odpowiadał Maciej Bochniak, który ma na swoim koncie wielki sukces filmu „Disco polo”, a prywatnie jest mężem Joanny Kulig. Podstawę serialu stanowi scenariusz, mający aż czterech autorów. To Wojciech Saramonowicz, Karolina Szymczyk-Majchrzak, Hanna Węsierska oraz Dana Łukasińska. Nad pracą tego zespołu czuwa szefowa zespołu kreacji - Kaśka Śliwińska-Kłosowicz. Za zdjęcia odpowiada Paweł Flis, za scenografię – Marcelina Początek-Kunikowska, a za kostiumy – Magdalena Sekrecka i Małgorzata Skorupa.
Zdjęcia do serialu już się rozpoczęły. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy trafi on na małe ekrany.
