https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

S7 do granic województwa świętokrzyskiego. Tak teraz wyglądają tereny, gdzie za kilka lat przejdzie ekspresówka

Redakcja
Miejsca, gdzie kiedyś pojawi się trasa S7 na północ od Krakowa
Miejsca, gdzie kiedyś pojawi się trasa S7 na północ od Krakowa Google Earth Pro
Odcinek trasy ekspresowej S7 z Krakowa do granic województwa świętokrzyskiego ma liczyć 57 kilometrów, a jego budowa ma kosztować blisko 3 mld zł. Niedawno wydane zostało pozwolenie na budowę odcinka Moczydło-Miechów. Zobaczcie, jak aktualnie na zdjęciach satelitarnych wyglądaja miejsca, gdzie kiedyś przejdzie trasa S7 na północ od Krakowa.

Na początku października wojewoda małopolski Piotr Ćwik wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (tzw. „zrid”) dla odcinka drogi ekspresowej S7 granica województwa – węzeł Miechów. To kolejny fragment trasy szybkiego ruchu z Krakowa w kierunku Warszawy, którego budowę można rozpoczynać. Trwa właśnie przetarg, który wyłoni wykonawcę.

Zanim jednak trasa powstanie, możemy zobaczyć, jak aktualnie wyglądają tereny, przez które przebiegnie w przyszłości.

Droga ekspresowa S7 na odcinku Moczydło (granica województwa świętokrzyskiego) - węzeł Miechów o długości ok. 18,7 km będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą na trzeci pas. Powstaną dwa węzły drogowe „Książ” i „Miechów”, 24 obiekty inżynierskie, w tym estakada o długości ponad 600 m, która będzie pełniła także funkcje przejścia dla zwierząt. Estakada ta powstanie na granicy miejscowości Małoszów i Giebułtów w gminie Książ Wielki.

Przebudowana zostanie istniejąca sieć dróg w zakresie kolizji z drogą ekspresową, a także dodatkowo powstaną drogi dojazdowe, obsługujące tereny przyległe do projektowanego pasa drogowego. Zbudowane i przebudowane zostaną przepusty, chodniki i ścieżki rowerowe. Powstanie system odwodnienia korpusu drogowego, rowy drogowe, kanalizacja deszczowa, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne, przepompownie i inne oraz urządzenia ochrony środowiska, w tym ekrany akustyczne i przeciwolśnieniowe.

Zaplanowano także budowę i przebudowę infrastruktury dla potrzeb obiektów zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej, w tym: sieci elektroenergetyczne, sieci wodociągowe, sieci i urządzenia oczyszczające ścieki sanitarne, kanalizację deszczową wraz z urządzeniami podczyszczającymi.

Wizualizacje S7 na odcinku Widoma - Kraków.

Budowa S7. Tak będzie wyglądać ekspresowa wylotówka z Krakow...

WIDEO: Krótki wywiad

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kuba

Bardzo mocno trzymam kciuki za wszystko, co dzieje się na północy Krakowa i jeszcze dalej na północ od naszego miasta, w kierunku na Warszawę. Sam mieszkam na Prądniku, moim zdaniem lokalizacyjnie (i nie tylko) jest to naprawdę super miejsce. Potrzebujemy jeszcze tylko kilku lat na poprawę komunikacji, ale wtedy będzie już naprawdę super! Tak przynajmniej uważam ;)

G
Gość

Po co drogi do Krakowa, a kto by tam chciał jechać z własnej woli xD?

R
Rafał

Wszystko ładnie pięknie, ale pojawia sie jedno zasadnicze pytanie:

KIEDY???

10 lat już na tą S7 czekamy...

G
Gość
22 października, 17:35, Prafda:

Najbardziej ucieszą się wsiury z KMI, KPR i pochodne. Bo dobry dojazd będą mieli do Krakowa

dzięki tej "OBWODNICY" będą mogli omijać ten burdelik jakim jest krakuf

k
kierowca

Najpierw wyłapcie chomiki bo znowu te oszolomione ekolodzy wam zablokują budowę jak to nie stało na odcinku szczepanowice - widoma I wtedy dopiero będzie wstyd

G
Gość

wstyd na cały świat,żeby z Krakowa była taka droga wylotowa w kierunku Warszawy

G
Gość

Kto wam robił ta znaczki - nawet się nie postarał umieścic ich w osi drogi. Dziadostwo.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska