Winnica Gródek w Zbyszycach
Gmina Gródek nad Dunajcem jest coraz bardziej popularna. W promocji tej przepięknie położonej okolicy nad Jeziorem Rożnowskim przysłużyły się luksusowe hotele, wodne atrakcje, ale także niezwykle malownicze miejsce, w którym uprawia się winogrona.
To jedno z najbardziej rozwijających się miejsc wśród obiektów Małopolskiego Szlaku Winnego. Dzięki zapałowi oraz pasji właściciela, od 2016 roku zbierane są winogrona, które później przetwarzane na wino.
Jak przydomowa winnica znad Jeziora Rożnowskiego stała się obowiązkowym punktem na Małopolskim Szlaku Winnym?
Jak czytamy na Visitmałopolska.pl na malowniczo położonej działce, o wielkości 11,5 hektara, posadzono już setki rzędów winorośli. Początkowo, w 2014 roku, winnica była znacznie mniejsza i przeznaczona na własne potrzeby, ale jej potencjał sprawił, że z roku na rok jej obszar się powiększa i z przydomowej winiarni stała się obowiązkowym punktem na Małopolskim Szlaku Winnym.
- Łagodne warunki mikroklimatyczne, doskonałe nasłonecznienie w połączeniu z nieustannym dbaniem o winne latorośle sprawiają, że wina zachwycają nie tylko odwiedzających, ale także czołowych polskich sommelierów. Winnica Gródek w 2018 roku zdobyła dwa brązowe medale za wina Cuvee Blanc i Regent Rose. Produkcja wina odbywa się w budynku na terenie obiektu - czytamy na stronie.
Dla zwiedzających została również przygotowana sala degustacyjno-konferencyjna, a także obszerna weranda, z której roztacza się wspaniały widok na winne krzewy oraz Jezioro Rożnowskie. Przy produkcji win właścicielowi pomaga bardzo doświadczona i wykształcona we Francji enolożka Agnieszka Rousseau. Dzięki położeniu jest to miejsce, które przyciąga każdego roku tłumy odwiedzających. W okolicach znajduje się wiele atrakcji turystycznych, między innymi Zapora Elektrowni Rożnów czy Zamek Tropsztyn. Do Małopolskiego Szlaku Winnego winnica została wpisana w 2019 roku.
Miejsce to jest popularne na wieczory panieńskie oraz sesje ślubne jak z komedii romaatycznych.
