Sandecja – Śląsk: Duże emocje w strugach deszczu [ZDJĘCIA]

Łukasz Madej
Sandecja Nowy Sącz przegrała 1:2 ze Śląskiem Wrocław w meczu 1/16 finału Pucharu Polski Stanislaw Smierciak / Polska
Nie było niespodzianki w Nowym Sączu. Pierwszoligowa Sandecja walczyła ambitnie, szczególnie w pierwszej połowie stwarzała zagrożenie, pod koniec regulaminowego czasu gry doprowadziła nawet do dogrywki, ale w drugiej jej części drugi raz do siatki trafił Śląsk Wrocław i to właśnie zespół z ekstraklasy wywalczył awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Szefowie klubu z Małopolski spodziewali się wysokiej frekwencji, jednak mecz toczył się przy padającym deszczu, a że był pokazywany w telewizji, to na trybunach zasiadło niewiele, bo 1800 osób.

W 2 min z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Małkowski, ale do piłki nie doszedł Adrian Danek. Goście odpowiedzieli niecelną „główką” Bence Mervo. W 7 min Maciej Korzym zgrał do Wojciech Trochima, ten po ziemi uderzył lewą nogą, jednak Mariusz Pawełek odbił piłkę do boku.

W 13 min pokonać Pawełka dalekim lobem starał się Danek, ale bramkarz Śląska nie miał z tym strzałem kłopotów. W 18 min piłka po uderzeniu z rzutu wolnego Trochima o kilkadziesiąt centymetrów minęła spojenie słupka z poprzeczką. W 23 min Maciej Korzym z autu zagrał do Danka, który mógł wybiec sam na sam z Pawełkiem, ale pomocnika Sandecji powstrzymał Lasza Dwali.

Tu znajdziesz więcej najnowszych informacji o piłkarzach Sandecji Nowy Sącz

W 31 min było jednak 0:1 - dośrodkował Peter Grajciar, a piłkę strzałem głową w tzw. długi róg do siatki wpakował Mervo.

Po przerwie długo emocji nie było. W zasadzie aż do 82 min, kiedy to Augusto w „szesnastce” sfaulował Filipa Piszczka, a po chwili pewnie rzut karny wykorzystał Trochim. Dodajmy, że Piszczek na boisku pojawił się kilka minut wcześniej.

W 107 min z rzutu wolnego zacentrował Ostoja Stjepanović, Adam Kokoszka sprytnie uderzył tyłem głowy, ale efektowną interwencją popisał się Łukasz Radliński. W 109 min Alvarinho zbyt łatwo mijał rywali i po strzale zza pola karnego pokonał Radlińskiego. Po chwili, po strzale głową Bartłomieja Dudzica, paradą popisał się Pawełek. W 117 min kontrę Sandecji kończył Bartłomiej Kasprzak, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

Sandecja Nowy Sącz – Śląsk Wrocław po dogrywce 1:2 (0:1, 1:1)
Bramki:
0:1 Mervo 31, 1:1 Trochim 83 karny, 1:2 Alvarinho 109.
Sandecja: Radliński – Bartków, Bucko, Szufryn, Kuban – Kasprzak, Baran – Danek (76 Piszczek), Trochim, Małkowski (67 Dudzic) – Korzym (63 Janczyk).
Śląsk: Pawełek - Zieliński, Celeban, Dwali, Augusto (90+5 Pawelec) – Goncalves (69 Kokoszka), Stjepanović - Madej, Morioka (60 Alvarinho), Grajciar - Mervo.
Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Małkowski, Kasprzak, Baran - Goncalves, Morioka, Alvarinho. Widzów: 1800.