Sensacyjna porażka Cracovii II. Mecz kończyła w ósemkę!

Tomasz Bochenek
Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Prowadząca w tabeli IV ligi Cracovia II przegrała na boisku przy ul. Wielickiej 1:2 z walczącym o utrzymanie Orłem Piaski Wielkie. Wynik został ustalony jeszcze w pełnych składach, potem trzech zawodników "Pasów" ujrzało czerwone kartki.

Niespodziewany przebieg miała już pierwsza połowa, bo wysoko z reguły wygrywający mecze krakowianie mieli problemy z przebijaniem się pod bramkę rywali. Ci w 28 min wyprowadzili akcję, w której Niedźwiedź obsłużył podaniem Wilczka, a ten z kolei pokonał Dobrolińskiego.

Na przerwę drużyny schodziły jednak remisując. Ferraresso został sfaulowany przez Kaperę, a Szymczak wykorzystał rzut karny.

Druga połowa zaczęła się zaskakująco. Zwłaszcza dla tych piłkarzy, którzy w polu karnym "Pasów" stali między Uwakwe a bramką. Nigeryjczyk widząc przez sobą obrońców w liczbie nie do przebicia, postanowił ich minąć lobem. Uderzył idealnie, Dobroliński w zasadzie nie zareagował, a piłka wpadła w dalsze "okienko"! Po golu z gatunku tych, jakie rzadko się ogląda, Henry (jest bratem Longinusa z Puszczy Niepołomice) popisał się swoimi gimnastycznymi umiejętnościami, wykonując efektowne salto.

Do końca pozostawało ponad 40 minut, wydawało się, że odzyskanie kontroli nad meczem to dla krakowian bułka z masłem. Zwłaszcza że po chwili przeprowadzili naprawdę smaczną akcję, wymienili parę podań, a na koniec Ferraresso huknął w słupek.

Jak się okazało, była to jednak ostatnia dogodna szansa na gola gospodarzy. Piłkarze Orła trzymali ich z dala o swojej bramki, walczyli twardo i z poświęceniem na całej własnej połowie boiska. "Pasom" skład zaczął się sypać w 66 min, gdy Lusiusz zarobił dwie żółte kartki za faule. W 81 min wyleciał z boiska Ferraresso, za uderzenie rywala łokciem.

Na tym nie koniec, miejscowi kończyli spotkanie z "lotnym" bramkarzem! W tę rolę wcielił się Dimun, po tym, jak czerwoną kartkę dostał Dobroliński - sfaulowany przez Wilczka (zasłużona żółta kartka) podbiegł do niego i go mocno popchnął.

Cracovia II - Orzeł Piaski Wielkie 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Wilczek 28, 1:1 Szymczak 41 karny, 1:2 Uwakwe 50.
Cracovia II: Dobroliński - Ferraresso, Litauszki, Ochał, Sosnowski - Pestka (73 Pieprzyca), Dimun, Tymoszuk (46 Gawle), Lusiusz, Cunta (63 Serafin) - Szymczak (85 Leśniak).
Orzeł: D. Wiśniewski - Śliski, Studnicki, Uwakwe, Spolitakiewicz, Kapera - Petho, Chodźko (87 Woszczyk), Niedźwiedź (67 Kocik) - Wilczek, Sadowski (90+1 A. Wiśniewski).
Sędziował: Przemysław Greń (Oświęcim). Żółte kartki: Lusiusz dwie - Chodźko, Wilczek. Czerwone kartki: Lusiusz (66, druga żółta), Ferraresso (81, faul), Dobroliński (90+3, odepchnięcie rywala). Widzów: 250.

Ostatni mecz 18. kolejki: Hutnik Kraków - Wiślanie Jaśkowice 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 Kotwica 78.