Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Setne Urodziny Danuty Szaflarskiej. Delegacja Piwnicznej u rodaczki [WIDEO]

Stanisław Śmierciak
Stanisław Śmierciak
Danuta Szaflarska, znakomita polska aktorka filmowa i teatralna obdchodziła setne urodziny. Do jubilatki z życzeniami pojechali jej krajanie z Piwnicznej-Zdroju. Artystce zagrała kapela z jej rodzinnych stron. Zaśpiewał i zatańczył Zespół Regionalny „Dolina Popradu".

Danuta Szaflarska urodziła się w Kosarzyskach, dzielnicy nadpopradzkiego miasteczka Piwnicznej-Zdroju, Aktorską przygodę rozpoczynała na scenie Teatru Robotniczego w Nowym Sączu, gdy jeszcze była uczennicą. Do dziś chętnie odwiedza rodzinne strony. Nie tak dawno wystąpiła na scenie sądeckiego Teatru Robotniczego, którzy działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w jednej ze sztuk prezentowanych w ramach Jesiennego Festiwalu Teatralnego.

W Piwnicznej-Zdroju jej imię nadano Miejsko Gminnemu Ośrodkowi Kultury, który wcześniej rozbudowano i zmodernizowano. Wkrótce po tej ubiegłorocznej uroczystości znakomita artystka odwiedziła ‚swoją" placówkę.

Urodzinowej gali na cześć Danuty Szaflarskiej nie zorganizowano w Piwnicznej ani w Nowym Sączu. Delegacja jej rodzinnego miasta pojechała do Warszawy. Spotkanie – niespodzianka odbyło się w Teatrze Rozmaitości, gdzie Danuta Szaflarska, nadal gra w spektaklach.

Tym razem dla niej w warszawskim teatrze zagrała kapela Czarnych Górali, czyli tych mieszkających jedynie w Piwnicznej i kilku ościennych wioskach. Zatańczył i zaśpiewał Zespół Regionalny Dolina Popradu, który działa w Piwnicznej. Nie cały zespół, a jedynie jego cztery pary.

Delegacji składającej życzenia urodzinowe Danucie Szaflarskiej przewodziła Janina Janur, dyrektorka Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury im. Danuty Szaflarskiej w Piwnicznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska