Siatkówka. Polski Cukier Muszynianka postraszył Chemika Police [ZDJĘCIA]

Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka
Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka Andrzej Szkocki/Polska Press
W 3. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet zespół z Muszyny przegrał 1:3 na wyjeździe z Chemikiem Police, mistrzem kraju.

W starciu Chemika, drużyny dominującej w kraju od wielu lat, z mocno przebudowanym Polskim Cukrem Muszynianką, faworyt mógł być tylko jeden. Ekipa z Polic w dwóch wcześniejszych meczach pewnie zwyciężyła po 3:0, z tym, że grała z dwoma najsłabszymi po 2 kolejkach zespołami. "Mineralne" jechały w daleką podróż z nastawianiem sprawienia niespodzianki i postraszyły mistrza Polski.

Zaskoczyć Chemika udało się już w pierwszym secie, choć w połowie partii niewiele na to wskazywało. Faworyt wprawdzie zaczął od 1:4, ale później, po punktowej serii, prowadził już 18:11 i wydawało się, że emocje się skończyły. Nic z tego. Muszynianki szybko doprowadziły do remisu (19:19 po ataku Moniki Bociek), a później przejęły inicjatywę (20:22). Pierwszego setbola zmarnowały, lecz kolejną okazję już wykorzystały.

Co więcej, w drugiej partii uciekły gospodyniom: 9:13. Od stanu 11:14 jednak to im przytrafił się przestój, m.in. dzięki dwóm blokom w tym czasie Chemik objął prowadzenie 15:14. Czas wzięty przez trenera gości Bogdana Serwińskiego pozwolił wrócić do gry. Emocji nie zabrakło, było: 15:16, 21:18, 21:21, 24:21, 24:24. Po obronieniu czterech setboli przyjezdne same stanęły przed taką szansą (miałyby już pewny punkt meczowy), ale tym razem szczęście uśmiechnęło się do gospodyń, które wygrały na przewagi.

Trzeci set też był wyrównany, ale to Małopolanki częściej musiały odrabiać straty (było 9:6, 15:13). Ostatni remis to 16:16, później Chemik się rozkręcił i pewnie zwyciężył w tej partii.

Muszynianki nie zamierzały spasować. Po zmianie stron przegrywały, ale wreszcie udało im się nie tylko wyrównać, ale i objąć prowadzenie - od 13:10 do 13:14, po chwili było już 14:16. Tyle, że następnie to Chemik nabrał rozpędu (6 punktów z rzędu) i zgarnął pełną pulę.

Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka 3:1 (24:26, 28:26, 25:19, 25:21)