Ośrodek wczasowy Siwarna w Kościelisku pod Zakopanem zna wielu Polaków. "Wczasowały" się tu tysiące ludzi, głównie kolejarzy i ich rodzin. Wybudowany w 1990 roku hotel od jakiegoś czasu stoi nieużywany.
Siwarna należy do grupy ośrodków Natura Tour, które są własnością PKP. Ten hotel znajduje się w pięknym miejscu koło Zakopanego, około 10 minut jazdy samochodem od Wielkiej Krokwi. Jest tu 98 pokoi i wiele innych pomiezczeń. Spora jest też działka, na której stoi budynek.
Dane ośrodka wypoczynkowego Siwarna:
- Województwo: małopolskie
- Powiat: tatrzański
- Gmina: Kościelisko
- Adres: Kościelisko, Sywarne 32
- Powierzchnia: 6962,40 m2
- Powierzchnia gruntu: 21845,00 m2
Opis oferty ze strony PKP:
"Nieruchomość zlokalizowana w Kościelisku przy ulicy Sywarne 32 w zachodniej części miejscowości. Teren zabudowany Ośrodkiem Wypoczynkowym SIWARNA, na który składają się m. in.: dom wypoczynkowy z 1990 r. o powierzchni użytkowej ok. 6,3 tys. m2, kryty basen – powierzchnia budynku ok. 580,4 m2, budynek stacji trafo o powierzchni 85 m2, parking 1,2 tys. m2, boiska, tereny rekreacyjne. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się tereny zielone, łąki i lasy oraz zabudowa mieszkaniowa niskiej intensywności, domy jednorodzinne i pensjonaty. Dojazd do nieruchomości ul. Sywarne, której część znajduje się w użytkowaniu wieczystym PKP S.A.
Budynek Ośrodka Wypoczynkowego SIWARNA z 216 miejscami noclegowymi rozmieszczonymi w 98 pokojach 1-, 2-, 3- i 4-osobowych o różnym standardzie, z kuchnią i jadalnią, salami konferencyjnymi oraz pomieszczeniami rekreacyjno-zabawowymi, a także technicznymi w piwnicach. Budynek murowany z cegły i pustaka, stropy i stropodach żelbetowe, fundamenty żelbetowe.
Budynek basenu z 1990 r., jednokondygnacyjny, murowany z cegły i pustaka, dach konstrukcji stalowej, jednostronnie przeszklony, w pozostałej części kryty blacha trapezową, fundamenty żelbetowe.
Elewacja zewnętrzna tynkowana (tynki cementowo-wapienne), częściowo okładzina z płyt kamiennych, ściany wewnętrzne tynkowane, malowane, w sanitariatach i pomieszczeniach basenu okładzina z płytek ceramicznych, na posadzkach w korytarzu wykładzina PCV, w szatniach i natryskach płytki ceramiczne, stolarka okienna PCV, okna dachowe stalowe, stolarka drzwiowa płytowa i stalowa przeszklona. Budynek składa się z pomieszczeń basenu, pomieszczeń sauny (sauna, natryski, poczekalnia), szatni męskiej i damskiej z natryskami, pomieszczeń magazynowych i korytarza.
Budynek wyłączony z użytkowania w 2012 r."
Trzy haczyki dla potencjalnego kupca hotelu Siwarna
- PKP obniżyło cenę ośrodka wypoczynkowego, ale i tak trzeba sporo zapłacić. Nieruchomość jest wyceniona na 28 030 000,00 zł,
- Hotel świetność ma już za sobą. Nowy właściciel musi liczyć się z tym, że zanim znów będzie przyjmował gości, trzeba wyłożyć wiele milionów złotych,
- Jest tu problem z częścią gruntu - budynek główny OW SIWARNA i budynek basenu częściowo posadowione na obcych działkach, do których PKP S.A. nie posiada tytułu prawnego."
- Gigantyczny znak N i napis "JP II" w małopolskim lesie. Jak powstały? W jakim celu?
- Nauczyciel pokazywał dzieciom na lekcjach filmy porno. Ruszy proces
- "Pardon", czyli Budda i Louis Villain nagrali utwór
- Kamień węgielny i akt erekcyjny pod nową strażnicę dla PSP w Wadowicach
- Wielka inwestycja na Zamku Rabsztyn. Atrakcja zyska nowe ekspozycje i nie tylko!
- Leśny Dwór w Bukownie. To był kiedyś ośrodek wypoczynkowy
Pustynia Błędowska - turystyczna perła Małopolski
