Skoki narciarskie GARMISCH-PARTENKIRCHEN 2019 WYNIKI. Dawid Kubacki na podium w Ga-Pa! Drugie zwycięstwo Kobayashiego. KLASYFIKACJA TCS

Skoki na żywo
Dawid Kubacki na podium PŚ stanął po raz 4. w karierze
Dawid Kubacki na podium PŚ stanął po raz 4. w karierze Pawel Relikowski / Polska Press
Udostępnij:
Skoki narciarskie GARMISCH-PARTENKIRCHEN 01.1.2019 WYNIKI NA ŻYWO. Gdzie Kamil Stoch i Piotr Żyła nie mogą, tam Dawida Kubackiego poślą. Skoczek z Szaflar jest liderem polskiej kadry na TCS, w konkursie noworocznym w Garmisch-Partenkirchen zajął trzecie miejsce. Wygrał, znowu, niesamowity Japończyk Ryoyu Kobayashi, lider PŚ i Turnieju Czterech Skoczni. Nowy Rok można uznać za udany. SKOKI WYNIKI KLASYFIKACJA TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI

67. TCS: SKOKI W INNSBRUCKU WYNIKI NA ŻYWO TRANSMISJA ONLINE

Skoki narciarskie Garmisch-Partenkirchen 2018 WYNIKI NA ŻYWO. Gdzie oglądać drugi konkurs TCS w Ga-Pa? Dziś konkurs noworocznyTRANSMISJA ONLINE

TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI: PROGRAM, PLAN TRANSMISJI W TV I INTERNECIE

Nie ma mocnych na Ryoyu Kobayashiego, Japończyk wygrał drugi konkurst 67. TCS z rzędu (to jego szósty triumf w tym sezonie Pucharu Świata). W Ga-Pa drugie miejsce zajął Niemiec Markus Eisenbichler, a podium uzupełnił Dawid Kubacki.

- Wrażenia bardzo dobre, to taki wynik, który dodaje energii zapału do dalszej pracy. A tylko skupianie się na niej pozwala robić kolejne, mniejsze lub większe, kroki - mówił Kubacki przed kamerą TVP. - W Innsbrucku będziemy walczyć, ale wybieganie tam myślami nie ma za bardzo sensu. Wyniku nie da się zaprogramować, trzeba po prostu wykonać swoją pracę.

Przed 67. Turniejem Czterech Skoczni z nadzieją patrzyliśmy na Kamila Stocha, który miał łamać kolejne bariery oraz Piotra Żyłę, który w końcu miał skakać na miarę wielkich możliwości, a tymczasem najlepszym polskim zawodnikiem na niemiecko-austriackiej imprezie jest właśnie Kubacki. Skoczek z Szaflar, który słowo „praca” odmienia przez wszystkie przypadki, w końcu dostaje zwrot inwestycji. Na podium w zawodach Pucharu Świata stanął po raz czwarty w karierze.

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA I PUCHARU NARODÓW. KTO JEST LIDEREM PŚ, MIEJSCA POLAKÓW

Awansował też w klasyfikacji TCS – jest w tej chwili 3. Do Kobayashiego traci 22,9 pkt.

- Póki co nie ma niego mocnych, ale pracujemy nad tym - uśmiechał się Kubacki.

Kamil Stoch szanse na wystrzałowy wynik w Ga-Pa pogrzebał w pierwszej serii (129 m), ale w drugiej zrobił, co mógł. Po skoku na 134. metr wydostał się z 16. lokaty i przesunął aż na 6. miejsce.

- Cieszę się tym, co jest. Nie jestem w tej chwili zrobić czegoś, czego nie potrafię. Dla mnie jest bardzo dobrze. Cieszę się skokami, a przy tym robię to dalej na dobrym poziomie. Fajnie byłoby wygrywać, ale nie można mieć wszystkiego - mówił trzykrotny mistrz olimpijski w Eurosporcie.

W drodze do góry minął Piotra Żyłę (11. na półmetku i na końcu) oraz Jakuba Wolnego. 23-letni zawodnik LKS Klimczok Bystra zajmował po pierwszej serii świetne 8. miejsce, ale musiał zadowolić się 13. lokatą.

W I serii przepadł Aleksander Zniszczoł, który nie dość, że skoczył krótko (118,5 m), to jeszcze rywalizował z mocnym Słoweńcem Timi Zajcem (132 m).

W finale nie zobaczymy też Stefan Huli (116 m), który w parze KO przegrał z Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem.

Jedna z najważniejszych informacji jest jednak taka, że w 67. TCS przestał się liczyć Stefan Kraft. Austriak, który w Oberstdorfie stał na podium, a w Ga-Pa nie awansował nawet do drugiej serii (116 m).

Kolejne zawody TCS w Innsbrucku w piątek. W czwartek kwalifikacje.

Turniej Czterech Skoczni Garmisch-Partenkirchen skoki wyniki na żywo konkurs wtorek nowy rok

67. Turniej Czterech Skoczni klasyfikacja generalna

Klasyfikacja 67. TCS po 2 konkursach: 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 548,9; 2. Markus Eisenbichler (Niemcy) 546,6; 3. Dawid Kubacki 526; 4. Andreas Stjernen (Norwegia) 523,5; 5. Roman Koudelka (Czechy) 518,2; 6. Kamil Stoch 516,8; 7. Timi Zajc (Słowenia) 514,7; 8. Piotr Żyła 509,6; 9. Stephan Leyhe (Niemcy) 509; 10. Daniel Huber (Austria) 504; 19. Jakub Wolny 466,2; 43. Aleksander Zniszczoł 194,5; 45. Stefan Hula 193,3.


Dla kogo to będzie udany skok w nowy rok? Wśród faworytów drugiego konkursu 67. Turnieju Czterech Skoczni w Garrmisch-Partenkirchen są Polacy: Dawid Kubacki, który wygrał kwalifikacje i Kamil Stoch, który był trzeci. Piotr Żyła (12. miejsce) też jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Czy Biało-Czerwoni przeskoczą dziś niesamowitego Ryoyu Kobayashiego?

Jedno jest pewne: w Sylwestra nikt nie zabalował.

Skoki narciarskie GARMISCH-PARTENKIRCHEN 2019: Wyniki Polaków

- W ten wieczór nie ma żadnych ograniczeń ani specjalnych zakazów. Zawodnicy mogą robić, co chcą. I wiem, co będą robić, bo są profesjonalistami - mówił przed noworocznym konkursem trener Stefan Horngacher.

Klasyfikacja 67. TCS po 1 konkursie: 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 282,3; 2. Markus Eisenbichler (Niemcy) 281,9; 3. Stefan Kraft (Austria) 280,5; 4. Andreas Stjernen (Norwegia) 278,2; 5. Dawid Kubacki 269,8; 6. Piotr Żyła 268,3; 7. Robert Johansson (Norwegia) 268; 8. Kamil Stoch 267,6; 9. Timi Zajc (Słowenia) 266; 10. Daniel Huber (Austria) 265,2; 26. Jakub Wolny 225,4; 42. Aleksander Zniszczoł 108,7; 43. Stefan Hula 107,1.

Turniej Czterech Skoczni Garmisch-Partenkirchen transmisja TV online stream


67. TCS konkurs w GA-PA skoki dziś wyniki na żywo transmisja online

Turniej Czterech Skoczni Garmisch-Partenkirchen PARY KO z kim w Ga-Pa skaczą Polacy

 • Dawid Kubacki – Jernej Damjan (Słowenia)
 • Kamil Stoch – Andreas Schuler (Niemcy)
 • Piotr Żyła – Killian Peier (Szwajcaria)
 • Jakub Wolny – Naoki Nakamura (Japonia)
 • Stefan Hula - Halvor Egner Granerud (Norwegia)
 • Aleksander Zniszczoł – Timi Zajc (Słowenia)

67. TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI GA-PA PROGRAM: O KTÓREJ SKACZĄ

Program TCS Garmisch-Partenkirchen
31.12.2018, poniedziałek

 • 11:45 - oficjalny trening
 • 14:00 - kwalifikacje

01.01.2019, wtorek

 • 12:30 - seria próbna
 • 14:00 - pierwsza seria konkursowa (KO)

Gdzie oglądać konkurs i kwalifikacje TCS w Garmisch-Partenkirchen plan transmisji na żywo TVP, Eurosport

Transmisję z wtorkowego konkursu w Ga-Pa przeprowadzą TVP1, TVP Sport i Eurosport 1. Poniedziałkowe kwalifikacje pokaże tylko Eurosport.

Skoki transmisja TV Garmisch-Partenkirchen, poniedziałek, 31.12.2018
Kwalifikacje

 • Eurosport 1 – studio od 13.30, transmisja od 14.

Skoki transmisja TV Garmisch-Partenkirchen, wtorek, 01.01.2019
Konkurs indywidualny

 • TVP Sport – studio od 13.45, transmisja od 14.
 • TVP 1 – studio od 13.45, transmisja od 14.
 • Eurosport 1 – studio od 13.45, transmisja od 14.

Gdzie oglądać konkurs TCS w Garmisch-Partenkirchen w internecie skoki streaming online

Zawody TCS z Ga-Pa będzie można oglądać w aplikacjach TVP Sport i Eurosport Player oraz na stronie sport.tvp.pl. Kwalifikacje będą dostępne na Eurosport Player.

67. TCS Garmisch-Partenkirchen kwalifikacje:
Sylwestra najhuczniej rozpoczął Dawid Kubacki. Zawodnik z Szaflar wygrał w Garmich-Partenkirchen kwalifikacje do noworocznego konkursu 67. Turnieju Czterech Skoczni. 135,5 metra dało mu oprócz zwycięstwa 5 tysięcy euro nagrody. Nowy Rok zapowiada się więc nieźle.

Lider Pucharu Świata i turniejowej klasyfikacji Japończyk Ryoyu Kobayashi skoczył 4,5 metra dalej, ale lądował bez telemarku, dostał znacznie słabsze noty za styl i znalazł się za plecami Polaka.

Skoki narciarskie GARMISCH-PARTENKIRCHEN 2019: wyniki na żywo transmisja online

- Pozytywny akcent na koniec roku - spokojnie podsumował swój wynik Kubacki. - Dla mnie ostatnie dwanaście miesięcy to był dobry czas, oby tak dalej. Trzeba konsekwentnie robić swoje, z uśmiechem na ustach. Na wszystko trzeba sobie zapracować.

Podium kwalifikacji uzupełnił Kamil Stoch (135,5 m).

- Super, że Dawid to wygrał. Sylwester będzie udany - uśmiechał się przed kamerą Eurosportu Stoch. - Konkurs? Dla nas to będzie dzień jak co dzień. Nie ma znaczenia, że to Nowy Rok.

Turniej Czterech Skoczni Ga-Pa dziś skoki narciarskie wyniki na żywo

Piotr Żyła uzyskał 132 m i wylądował na 12. pozycji (ex aequo z Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem).

Do konkursu awansowali też Jakub Wolny (128 m, 28. miejsce), Stefan Hula (124 m, 38. miejsce ) i Aleksander Zniszczoł (124 m, 42. miejsce). Pary KO poniżej.

Ze swoimi problemami nie uporał się Maciej Kot. Zakopiańczyk wprawdzie przyzwoicie prezentował się na treningach, ale w kwalifikacjach skoczył zdecydowanie gorzej (118,5 m). Zajął 52. miejsce. Innymi słowy, Ga-Pa będzie drugim po Oberstdorfie konkursem, który obejrzy z boku. Do awansu zabrakło mu 1,4 pkt. Kryzys trwa i na razie nikt nie ma pomysłu, jak to zmienić.

Wcześniej pisaliśmy:
Japończyk Ryoyu Kobayashi pokazał w pierwszym konkursie 67. TCS, że nic nie traci ze swojej formy, ale pod presją może popełniać błędy. W Oberstdorfie mógł wygrać z ogromną przewagą, ale ostatecznie drugiego Markusa Eisenbichlera wyprzedził o zaledwie 0,4 punktu. Lider Pucharu Świata nie jest nieuchwytny.

W scenariuszu walki o końcowy triumf 67. Turnieju Czterech Skoczni wciąż jest miejsce dla Polaków, choć po inauguracji mogli czuć niedosyt.

Turniej Czterech Skoczni GARMISCH-PARTENKIRCHEN 2019: Skoki na żywo wyniki

- Zabrakło nam trochę szczęścia, bo podium było blisko, ale dalej walczymy i zbieramy punkty. Wyniki pokazały, że wciąż jako drużyna jesteśmy mocni i tego się trzymajmy - dzielił się wrażeniami przed kamerą TVP Dawid Kubacki, który zajął najlepsze z Biało-Czerwonych, 5. miejsce. - To była dopiero pierwsza odsłona turnieju, poczekajmy na dalszy rozwój wypadków. Nasze zadanie jest takie, żeby rozwinęły się po naszej myśli. Dla mnie te zawody to kolejny krok do lepszego skakania. Istotne jest, by skupić się na pracy, a nie na celach takich jak walka o podium, bo to może być obciążające - opowiadał zawodnik z Szaflar.

On do Kobayashiego traci niespełna 13 pkt. Niewiele więcej Piotr Żyła (w niedzielę 6.) i Kamil Stoch (8.).

Skoki narciarskie GARMISCH-PARTENKIRCHEN 2019: Kto wygra Turniej Czterech Skoczni?

- Skoki wciąż są na wysokim poziomie, spokojnie poczekam na kolejne konkursy. Czasem tak jest, że decyduje dyspozycja psychofizyczna. Jestem normalnym człowiekiem. Budzę się rano, a potem albo wszystko wychodzi, albo coś umyka - mówił w TVP Stoch.

Pierwszy konkurs trochę pozmieniał optykę bukmacherów. Znacząco wzmocniły się notowania Austriaka Stefana Krafta, a wysoko pojawili się w nich dotąd raczej nieuwzględniani wśród faworytów Niemiec Eisenbichler i Norweg Andreas Stjernen. Kto wygra Turniej Czterech Skoczni? Można zagłosować w naszej sondzie.

Turniej Czterech Skoczni Ga-Pa dzisiaj skoki narciarskie wyniki na żywo

Polska marka szyta na światową miarę. W roli sponsora Turnieju Czterech Skoczni zastąpiła giganta

Reprezentacja Polski na 67. Turniej Czterech Skoczni

 • Kamil Stoch
 • Piotr Żyła
 • Dawid Kuback
 • Maciej Kot
 • Jakub Wolny
 • Stefan Hula
 • Aleksander Zniszczoł

Transmisję z wtorkowego konkursu w Ga-Pa przeprowadzą TVP1, TVP Sport i Eurosport 1. Poniedziałkowe kwalifikacje pokaże tylko Eurosport.

WIDEO: Poznaj rekordy i ciekawostki "Wielkiego Szlema" skoków narciarskich

Źródło: Press Focus/x-news

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Skoki narciarskie na żywo wyniki + transmisja online. Gdzie oglądać TCS w internecie?

Skoki narciarskie Garmisch-Partenkirchen 2018 WYNIKI NA ŻYWO. Gdzie oglądać drugi konkurs TCS w Ga-Pa? Skoki dzisiaj TRANSMISJA ONLINE

Skoki narciarskie GARMISCH-PARTENKIRCHEN 2019 wyniki NA ŻYWO. Gdzie dziś oglądać noworoczny konkurs TCS w Ga-Pa?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

B
Borsuk
Młody Kobayashi waży 52 kg, jego brat 71 kg. Różnice w osiąganych p[rzez nich odległościach duże
s
spotkaj sie
Gorace dziewczyny potrzebuja seksu i zabawy :)
Szukasz kobiety z Twoich okolic ? wejdz na seksualnie.eu i zacznij się umawiać , ponad mln profili z calej Polski
r
rem
na tej stronce transmitowane skoki? Nie? To po c...j spamujesz?
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie