Piotr Żyła w Planicy jest w dobrej formie
Piotr Żyła w Planicy jest w dobrej formie Andrzej Banas
W niedzielę w Planicy zaplanowano dwa starty w Pucharze Świata w skokach narciarskich. W zaległym konkursie drużynowym (z soboty) Polacy zajęli 6. miejsce. W rozegranym tuż po nim konkursie indywidualnym wygrał Karl Geiger, najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który zajął 13. miejsce. Sprawdź wyniki.

Trener Michal Doleżal na zawody drużynowe w lotach powołał czterech zawodników, to Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Dawid Kubacki. W finale PŚ w Planicy dobrze spisują się dwaj pierwsi. W rozegranych tam konkursach indywidualnych byli najlepsi w naszej ekipie. Żyła zajął 10. i 7. miejsce, a Wolny 14. i 10. Natomiast Stoch w żadnej z prób nie zdobył punktów PŚ.

W sobotę konkurs drużynowy przerwano z powodu silnego wiatru. Wystąpić udało się zawodnikom z dwóch grup (z naszej ekipy skoczyli Piotr Żyła i Andrzej Stękała) oraz trzem skoczkom z trzeciej grupy. Wyniki oczywiście anulowano.

W niedzielę w drużynówce przewidziano jedną serię. Polacy po skokach trzech z czterech zawodników mieli szansę na podium, byli na 4. pozycji, 4,2 pkt za Austrią. Ostatni z naszych Dawid Kubacki skoczył jednak poniżej oczekiwań, Polacy spadli na 6. miejsce. Najlepsi byli Niemcy.

WYNIKI KONKURSU DRUŻYNOWEGO W PLANICY 28.03
1. Niemcy 819,5 pkt
2. Japonia 810
3. Austria 788,9
4. Słowenia 785,5
5. Norwegia 779,2
6. Polska 763,9: Piotr Żyła 198,3 pkt (213 m), Andrzej Stękała 194,6 (222 m), Jakub Wolny 192,4 (214 m), Dawid Kubacki 178,6 (204 m)

KLASYFIKACJA PUCHARU ŚWIATA 2020-2021

PŚ Planica. Trzeci konkurs indywidualny dla Geigera

W niedzielnym konkursie indywidualnym startowało tylko 30 najlepszych w Pucharze Świata.
Małą Kryształową Kulę za klasyfikację lotów zdobył Karl Geiger, który wygrał ostatnie zawody.