Zespół „Słoni” od 11 lat rywalizuje w ligach piłkarskich na szczeblu centralnym. W zespole Bruk-Betu występowali wtedy wyłącznie gracze krajowi, podobnie zresztą jak w rundzie jesiennej pierwszego w historii klubu sezonu I-ligowego (2010/11). Pierwszym obcokrajowcem w drużynie „Słoni” był słowacki bramkarz Lubos Hajduch, który zadebiutował 7 maja 2011 roku.
Drugim zawodnikiem zagranicznym w zespole z Niecieczy także był Słowak Dalibor Pleva, który w małopolskim klubie grał przez sześć kolejnych sezonów. W sumie w drużynie „Słoni” rozegrał 159 oficjalnych spotkań, w których strzelił dwie bramki. Pleva jest prawdziwym rekordzistą wśród obcokrajowców występujących dotychczas w drużynie z Niecieczy. W sezonie 2014/15 miał także na koncie historyczny awans Termaliki Bruk-Betu do ekstraklasy. „Słonie” wywalczyły wtedy awans do elity niemal wyłącznie z zawodnikami krajowymi, których wspierali jedynie dwaj Słowacy: Pleva i jego rodak Peter Maslo.
Prawdziwy wysyp obcokrajowców w klubie z Niecieczy nastąpił po awansie drużyny do ekstraklasy. W edycji 2015/16 w zespole Termaliki Bruk-Betu wystąpiło 10 graczy zagranicznych. Niecieczanie jako beniaminek zakończyli wtedy rozgrywki na 13. miejscu i zrealizowali cel, jakim było utrzymanie się w ekstraklasie. Rok później drużyna Bruk-Betu Termaliki, w której w trakcie sezonu 2016/17 wystąpiło aż 12 obcokrajowców, osiągnęła najlepszy w historii wynik (8. miejsce w ekstraklasie). Czołową postacią w zespole był wtedy brazylijski obrońca Guilherme.
Klub z Niecieczy prawdziwy rekord pobił w sezonie 2017/18, w którym zgłosił do rozgrywek 17 obcokrajowców. Nie wyszło to drużynie „Słoni” na dobre, ponieważ po trzech latach gry w piłkarskiej elicie zakończyła rozgrywki na 15. miejscu i została zdegradowana do I ligi, w której gra do dzisiaj.
W sumie na przestrzeni ostatnich jedenastu sezonów klub z Niecieczy zgłosił do rozgrywek 35. obcokrajowców z 18 krajów. Na liście widnieje 12 Słowaków: Lubos Hajduch, Dalibor Pleva, Vojtech Horvath, Peter Maslo, Pavol Stano, Martin Juhar, Patrik Misak, Roman Gergel, Samuel Stefanik, David Guba, Martin Miković, Jan Mucha; po trzech Czechów: Vojtech Schulmeister, Mario Licka, Michal Bezpalec oraz Rumunów: Gabriel Iancu, Gabriel Matei, Florin Purece; po dwóch Łotyszy: Vladislavs Gutkovskis, Vitalijs Maksimenko i Ukraińców: Wołodymyr Kowal, Artem Putiwcew oraz 13 piłkarzy reprezentujących 13 krajów: Shotaro Okada (Japonia, nie zagrał w żadnym oficjalnym meczu), Elvis Bratanović (Słowenia), Stefan Nikolić (Czarnogóra), Guilherme (Brazylia), Vlastimir Jovanović (Bośnia i Hercegowina), Akos Kecskes (Węgry), Dejan Janjatović (Serbia), Joona Toivio (Finlandia), Nika Kwantaliani (Gruzja), Arni Vilhjalmsson (Islandia), Jonathan De Amo (Hiszpania), Matej Jelić (Chorwacja) i Feiz Shamsin (Liban).
- Derby Krakowa. Najlepsze oprawy kibiców Cracovii i Wisły [ZDJĘCIA]
- Wilde Donald Guerrier ma nowy klub [ZDJĘCIA]
- Miss i piłkarz. W Małopolsce są takie pary [ZDJĘCIA]
- Junior Diaz. Wisła Kraków, piękny mundial. A teraz? ZDJĘCIA
- Andreea Hanca, żona piłkarza Cracovii, wykonała piękny gest
- Ludzie sportu i celebryci. Zobaczcie, co ich łączy! ZDJĘCIA
