Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Słynne hity w wersjach akustycznych. Lady Pank z programem MTV Unplugged wystąpią 29 października w krakowskiej Tauron Arenie

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
Lady Pank
Lady Pank Anna Kaczmarz / Polska Press
Jesienią Lady Pank zaprasza na ostatnie w tym roku koncerty z programem MTV Unplugged. Zespół wystąpi 29 października w krakowskiej Tauron Arenie. Usłyszymy największe przeboje rockowej grupy w akustycznych wersjach.

3 sposoby na piękny trawnik, zobacz co radzi ekspert, to musisz wiedzieć!

od 16 lat

Lady Pank był polskim wykonawcą zaproszonym do udziału w kultowym cyklu MTV Unplugged. Jego ponad 40-letnia historia sprawia, że koncerty te są pełne słynnych przebojów, które tym razem zostają zaprezentowane w nowych, niecodziennych aranżacjach.

- Dostaliśmy taką propozycję od MTV. Lady Pank gra już czterdzieści lat, ten cykl ma już ponad trzydzieści. To było fajne wyróżnienie. Postanowiliśmy się bardzo dobrze przygotować do tego występu. Mocno pozmieniałem aranże piosenek, które wybraliśmy. Nawet zespół miał mnie już w pewnym momencie dosyć, bo bardzo dusiłem kolegów o wręcz drobiazgi czy niuanse. To się jednak opłaciło, bo grupa była dobrze przygotowana. Nie poprawialiśmy potem żadnych instrumentów w studiu – poza drobną kosmetyką - mówi nam Jan Borysewicz.

Cała trasa koncertowa Lady Pank MTV Unplugged odbywa się w oryginalnej oprawie wizualnej, znanej z premierowego koncertu, który odbył się w czerwcu 2022 roku. Zapis tego wydarzenia, jak i zwiastun tego, co czeka fanów Lady Pank podczas koncertów, można zobaczyć w teledyskach promujących to wydarzenie do piosenek "Wspinaczka" i "Stacja Warszawa".

Oprócz filarów grupy, Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza, w koncertach weźmie udział stała sekcja rytmiczna, czyli Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz, a także muzycy sesyjni towarzyszący zespołowi: Wojtek Olszak (fortepian), Marcin Nowakowski (saksofony) i Michał Sitarski (gitara).

- Powszechnie mówi się, że akustyczne występy obnażają wszystkie niedoskonałości gry danego muzyka. Bo wszystko trzeba grać dokładniej. Pod przesterowanymi gitarami można coś ukryć. Ja się jednak z tym nie zgadzam. Jestem bowiem z innej szkoły: uczyłem się grać na czystym instrumencie, a dopiero potem go przesterowywałem. Dlatego dla mnie nie ma problemu. Zwłaszcza, że gramy dużo koncertów akustycznych. Mamy więc z tym obycie i nie sprawia to nam kłopotu - podkreśla Jan Borysewicz.

Na płycie słychać również gościnnie Piotra Cugowskiego, Tomasza Organka, wybitnego jazzmana Bernarda Maseli (wibrafon, kalimba) oraz duet wiolonczelistów Cello Brothers.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska