Do wypadku doszło ok. południa. Jak informuje Piotr Konopka, ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, mężczyzna poślizgnął się na letnim szlaku na Kazalnicę Mięguszowiecką. Spadł w przepaść i na skutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Jego ciało zostało śmigłowcem przetransportowane do Zakopanego.
- Drugiego turystę ratownicy wyprowadzili w bezpieczny teren, skąd został wciągnięty na pokład śmigłowca i przewieziony do Zakopanego - dodaje Piotr Konopka.
W Tatrach nadal obowiązuje zagrożenie lawinowe - pierwszy stopień. - W wyższych partiach na szlakach w wielu miejscach zalega jeszcze śnieg. W godzinach porannych jest on miejscami twardy i zmrożony, natomiast już w południe robi się mokry i grząski. Są miejsca na graniach, gdzie jest on wytopiony całkowicie. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i posiadania odpowiedniego sprzętu - raki (nie raczki!), czekan, kask, lawinowe ABC wraz z umiejętnością posługiwania się nim. W miejscach występowania śniegu należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest bardzo ślisko, a poślizgnięcie się w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.
Na niżej położonych szlakach miejscami może być mokro i błotniście. Wiosenne roztopy przyczyniły się do wezbrania wody w potokach.
Słoneczny weekend w Zakopanem. Na Krupówkach międzynarodowe ...

- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]