Spadochroniarz z Krakowa wicemistrzem

Małgorzata Stuch
Rafał Zgierski, startujący w barwach drużyny "Kraków Wawel" zdobył srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn podczas Spadochronowego Pucharu Świata 2010, który rozegrał się w szwajcarskim Locarno.

W klasyfikacji mężczyzn startowało 139 zawodników, a w klasyfikacji kobiet 15 zawodniczek. Do klasyfikacji zawodów policzonych zostało sześć kolejek skoków na celność lądowania. Nie udało się rozegrać planowanych ośmiu kolejek ze względu na warunki atmosferyczne. Zdobywca złotego medalu Stefan Wiesner (Niemcy) miał wynik tylko o jeden centymetr lepszy od krakowianina. Zespołowo "Kraków Wawel", składający się ze spadochroniarzy 6. Brygady Powietrznodesantowej i jednocześnie Wojskowego Klubu Sportowego "Wawel", uplasował się na 25 miejscu.

Brutalne zbrodnie, zuchwałe kradzieże, tragiczne wypadki. Zobacz, jak wygląda prawda o kryminalnej Małopolscekryminalnamalopolska.pl