Małopolską gminy łączą siły, by budować mieszkania
Do nowo powstałej spółki należą gminy z powiatu tarnowskiego: Tarnów, Lisia Góra, Skrzyszów, Radłów, Żabno oraz powiatu gorlickiego: Bobowa, Biecz i Sękowa, a także Gręboszów i Szczucin z Powiśla Dąbrowskiego. Jej prezesem został Mateusz Dumański, który z ramienia Krajowego Zasobu Nieruchomościami koordynował utworzenie SIM Tarnów.
- Jesteśmy teraz na etapie kwestii formalnych, musimy załatwić kwestie urzędowe i prawne, a następnie poszukamy dogodnej dla nas siedziby na terenie Tarnowa - mówi w rozmowie z "Gazetą Krakowską" prezes Dumański.
Spółka SIM Tarnów planuje budowę w sumie około 600 mieszkań. Samorządy nie wydadzą na powstanie bloków ani złotówki. Na montaż finansowy zadania będą się składały pieniądze z Krajowego Zasobu Nieruchomościami, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz preferencyjny kredyt ze Społecznego Budownictwa Czynszowego. Ostatnim element będzie stanowił wkład własny najemców, który będzie ich kosztował około 50 tysięcy złotych.
Samorządy, które przystąpiły do SIM Tarnów, otrzymały już po 3 mln zł, z Krajowego Zasobu Nieruchomościami, które są wkładem własnym gmin do tworzonej spółki. Wkrótce rozpocznie się opracowywanie koncepcji budynków, które powstaną na ich terenach.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Oto mieszkańcy Tarnowa i regionu, którzy zabłysnęli talentem w telewizyjnych show
- Dwór Sanguszki pod Tarnowem to ruina. Gmina chce zmienić jego oblicze
- Najwyżej oceniane parafie z Tarnowa, Bochni, Brzeska i Dąbrowy Tarnowskiej w Google
- Tak kiedyś wyglądał Tarnów! Niektórych budynków już nie ma lub przeszły duże zmiany
- W tych restauracjach w Tarnowie zjesz dwudaniowy obiad za nie więcej niż 32 złote
Dni Tarnowa - Zdaerzenia 2023
