Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sprawdzian szóstoklasisty 2015: Słoń i inne mądrale [ODPOWIEDZI, ZADANIA, ARKUSZE]

red./natablicy.pl
Sprawdzian szóstoklasisty 2015 [ODPOWIEDZI, ZADANIA, ARKUSZE]
Sprawdzian szóstoklasisty 2015 [ODPOWIEDZI, ZADANIA, ARKUSZE] Joanna Urbaniec
Sprawdzian Test szóstoklasisty 2015 CKE. Znamy zadania. Szóstoklasiści musieli m.in. policzyć sumę długości trzech narysowanych odcinków, a potem podać, ile ta odległość wynosi w rzeczywistości (na obrazku podana była skala) oraz musieli policzyć ile SMS-ów w tygodniu wysłał dziecko. Pamiętajcie, że u nas po teście szóstoklasisty znajdziecie ARKUSZE ZADANIA I ODPOWIEDZI.

Sprawdzian Test szóstoklasisty 2015 z CKE - 1 kwietnia [ARKUSZE, ODPOWIEDZI, ZADANIA]

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 z CKE. Sprawdź arkusze z zeszłego roku!

Sprawdzian szóstoklasisty 2015. Co było na teście z języka polskiego i matematyki?

Uczniowie szóstych klas szkół podstawowych na tegorocznym Sprawdzianie Szóstoklasisty 2015 w jednym z zadań musieli przeczytać fragment artykułu "Słoń i inne mądrale" autorstwa Magdaleny Frender-Majewska. Artykuł, który uczniowie musieli przeczytać pochodził z tygodnika "Newsweek".

"Zwierzęta są inteligentniejsze, niż dotąd sądzono. Do ekstraklasy intelektualistów ostatnio dołączył słoń, ale nawet kura ma łeb nie od parady i zdolności do arytmetyki. Najnowsze badania naukowe pokazują, że słonie wraz z szympansami i delfinami stanowią pierwszą ligę najinteligentniejszych stworzeń. Badacze z Hunter College w Nowym Jorku przez kilka miesięcy obserwowali siedmioletniego słonia o imieniu Kandula w Smithsonian National Zoo w Waszyngtonie. W ramach eksperymentu uczeni pod sufitem słoniarni zawiesili pyszny owoc na tyle wysoko, by zwierzę nie mogło strącić go trąbą" - czytam w tekście "Słoń i inne mądrale" autorstwa Magdaleny Frender-Majewska opublikowanym w "Newsweeku".

Uczniowie w pierwszej części Sprawdzianu Szóstoklasisty 2015 musieli także napisać opowiadanie ma temat "Tajemnicze pudełko" oraz przeczytać komiks o dwóch malarzach, którzy założyli się między sobą o to, który z nich lepiej maluje. Wśród poleceń dotyczących komiksu należało m.in. nadać mu tytuł, a także wyjaśnić, dlaczego jeden z malarzy uznał, że drugi jest lepszy.

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 TEST CKE [ODPOWIEDZI, ZADANIA, ARKUSZE] Jak poszło?

W pierwszej części Sprawdzianu Szóstoklasisty 2015 uczniowie zmierzyli się także z zadaniami z matematyki i historii. W części matematycznej uczniowie zmierzyli z procentami i ułamkami oraz zadaniami ze skali. Sprawdzono także ich wiedzę dotyczącą geometrii.

Szóstoklasiści musieli m.in. policzyć sumę długości trzech narysowanych odcinków, a potem podać, ile ta odległość wynosi w rzeczywistości (na obrazku podana była skala) oraz musieli policzyć ile SMS-ów w tygodniu wysłał dziecko. Musieli policzyć, ile pieniędzy wydał przez tydzień, wiedząc, że wysłanie SMS-a w dni robocze kosztuje 16 groszy, a w weekend SMS-y są darmowe.

WIDEO: Sprawdzian szóstoklasisty 2015

Autorka: Joanna Urbaniec, Gazeta Krakowska

Sprawdzian Test Szóstoklasisty 2015 rozpoczął się w środę, 1 kwietnia o godzinie 9.00. Sprawdzian składał się z dwóch części. Uczniowie na Sprawdzianie Szóstoklasisty 2015 zmierzyli się m.in. z zadaniami wymagającymi napisania dłuższej wypowiedzi na dany temat, rozwiązania złożonego zadania matematycznego oraz zadaniami z języka obcego. Były także zadania z luką, zadania wielokrotnego wyboru oraz zadania prawda-fałsz.

Egzamin sprawdza kompetencję ucznia w zakresie czytania, pisania, liczenia, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Na wynik Sprawdzianu Szóstoklasisty 2015 będzie składał się: wynik z pierwszej części sprawdzianu (ogólny oraz szczegółowe wyniki z matematyki i języka polskiego), wynik z drugiej części sprawdzianu szóstoklasisty (wynik sprawdzianu z języka obcego nowożytnego).

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 TEST CKE [ODPOWIEDZI, ZADANIA, ARKUSZE] Jak poszło?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska