Większość grobów niestety niszczeje, ciężko odczytać, kto jest w nich pochowany, a pomniki rozpadają się. Część grobowców została odnowiona. To głównie groby zasłużonych dla Podgórza. Wśród kilku należy wymienić groby: Edwarda Dembowskiego, Wojciecha Bednarskiego - tak, tego od parku, grób rodziny Radzikowskich czy Franciszka Maryewskiego.
Jesienią 2023 roku rozpoczęły się zaplanowane na trzy lata prace, które podsumują dotychczasowe ratowanie tej najstarszej komunalnej nekropolii na terenie Krakowa. Plan obejmuje ostateczne uporządkowanie Starego Cmentarza Podgórskiego: wytyczenie alejek, montaż oświetlenia, uporządkowanie zdewastowanych nagrobków lastrikowych, zebranie reliktów zniszczonych grobowców i stworzenie lapidarium, na które się one złożą.
"Ocalić najstarszą miejską nekropolię przed degradacją i zapomnieniem. Rewaloryzacja Starego Cmentarza Podgórskiego w Krakowie, miejsca spoczynku i upamiętnienia wybitnych obywateli dawniej odrębnego miasta Podgórza" - tak nazywa się projekt kluczowy finansowany z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa, który będzie realizowany na tym cmentarzu przez trzy sezony.
- Przygotowuje zmarłych do pochówku. "Mitów na temat branży pogrzebowej jest cała masa"
- Wszystkich Świętych w Europie i na świecie. Niektóre tradycje zaskakują
- Zapomniany cmentarz Mogilski w Krakowie. Ogrodzenie straszy, na ziemi puste butelki
- Groby znanych i zasłużonych osób na cmentarzach w Krakowie. Jak trafić?
