Ćwiczenia przeprowadzono w jednej z najlepszych w Polsce baz szkoleniowych, bo na poligonie ratowniczym o powierzchni 2 hektarów. Znajdują się tam liczne stanowiska szkoleniowe, w tym miejsca rekonstrukcji rozległych katastrof budowlanych czy osuwisk ziemnych.
Ćwiczenia odbywały się w dwóch grupach szkoleniowych, składających się z członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach, Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Kętach oraz przedstawicieli DHZ Mesta Turzovka. Łącznie udział w ćwiczeniach wzięło 40 strażaków.

Ćwiczenia obejmowały zakres: zasad organizacji działań poszukiwawczo-ratowniczych, bezprzyrządowego działania poszukiwawczo-ratowniczych w zakresie podstawowym, taktyki prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych, techniki dotarcia do osoby poszkodowanej oraz jej ewakuacji, czy oznaczania pola pracy i system dźwiękowy w działaniach ratowniczych.
Każde szkolenie podnosi wartość bojową strażaków. W dobie nieustannego unowocześniania technik działania szkolenia są niezbędne. Choć trudno przewidzieć wszystkie możliwie scenariusze wypadków, to właśnie poprzez szkolenia można zminimalizować element zaskoczenia poszczególnych sytuacji.

Bądź na bieżąco i obserwuj
- VeloSkawa połączy powiat oświęcimski z wadowickim. Powstaje nowy odcinek trasy
- Nowa trasa na południe Europy coraz bliżej finału. Już teraz robi ogromne wrażenie!
- Efekt mocy otwartych serc podczas 10. Meczu Charytatywnego to ponad 111 tys. zł!
- Historia w Chełmku zatoczyła koło. Tak kiedyś wyglądał kompleks na stawach
- Wielka feta z okazji zdobycia Superpucharu. Tak świętowali kibice w Oświęcimiu
- Sanktuarium św. Jana Kantego w Kętach. Pierwsze takie w Polsce i na świecie
