Funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Krakowa ujawnili w marcu - 6 028 wykroczeń. Wśród nich dominowały przede wszystkim:
- nieprzestrzeganie porządku i spokoju publicznego - 250 przypadków
- łamanie przepisów związanych z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach - 164 przypadki,
- bezpieczeństwo w komunikacji - 3 973 przypadki,
- niszczenie urządzeń publicznych - 683 przypadki,
- łamaniem przepisów związanych z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - 446 przypadków.
Zobacz listę poszukiwanych przestępców z Krakowa
W tym okresie strażnicy miejscy:
- nałożyli 2 631 mandatów karnych na łączną kwotę - 298 530 złotych,
- sporządzili 223 wnioski o ukaranie do sądu,
- pouczyli 3 205 osób,
- założyli 1 270 urządzeń blokujących koła nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów,
- odholowali 121 pojazdów stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym oraz doprowadzili do usunięcia 71 samochodów przez ich właścicieli,
- odwieźli 367 nietrzeźwych do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz 22 nietrzeźwych do ich miejsca zamieszkania,
- ujęli 17 sprawców przestępstw.
Do dyżurnych Straży Miejskiej Miasta Krakowa wpłynęło w ubiegłym miesiącu 5 948 zgłoszeń z prośbą o podjęcie interwencji.
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+