https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studniówka 2025. Uczniowie XV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie świętowali w Sygneczowie. Takiej zabawy nigdy się nie zapomina

Aleksandra Łabędź
XV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie to jedna z pierwszych krakowskich szkół średnich, która otworzyła sezon studniówkowy w 2025 roku. Licealiści z krakowskiej "piętnastki" bawili się na swoim balu maturalnym w sobotę, 4 stycznia w Restauracji Vinnica w Sygneczowie koło Wieliczki. To była studniówka na około 200 osób. Bawili się zarówno tegoroczni maturzyści, jak również ich osoby towarzyszące, nauczyciele i zaproszeni goście.

Uczniowie szkół średnich powoli rozpoczynają wielkie odliczanie do jednego z najważniejszych egzaminów z jakimi przyjdzie im się w życiu zmierzyć, czyli do matury.

W pierwszą sobotę stycznia 2025 roku, uczniowie z XV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie o godz. 19.00 zainaugurowali swój bal maturalny. Zabawa miała miejsce w Restauracji Vinnica w Sygneczowie koło Wieliczki. Oczywiście nie brakowało wyszukanych kreacji i garniturów.

Na początku balu tegoroczni maturzyści podziękowali dyrekcji oraz nauczycielom za wkład, który włożyli w ich edukację. Nie mogło również zabraknąć tradycyjnego poloneza. Później uroczysty toast i zabawa do białego rana.

Gdy emocje po wielkim balu opadną, zostanie już tylko czas na naukę.

XV LO w Krakowie

XV Liceum Ogólnokształcące im. Mari Skłodowskiej-Curie mieści się przy al. Dygasińskiego 15 w Bieżanowie – Prokocimiu.

Dwa lata temu, w 2023 roku, "piętnastka" hucznie świętowała jubileusz 65-lecia swojego istnienia.

Lata 60. XX wieku były czasem rozbudowy szkoły, a także gromadzenia wyposażenia. Z kolei w latach 70. zrodziły się "piętnastkowe" tradycje jak, np. ślubowanie klas pierwszych na sztandar szkoły. W latach 80. XV mogła się poszczycić wybitnymi osiągnięciami sportowymi i artystycznymi. Od 1988 r. młodzież prezentuje swój dorobek i talenty podczas Szkolnego Festiwalu Artystycznego (SZFA), który odbywa się do dzisiaj. W latach 90. uczniowie "piętnastki" zaczęli wyjeżdżać na zagraniczne wyjazdy w ramach wymian międzynarodowych i realizacji projektów unijnych Sokrates, Comenius (do Włoch, Francji, Hiszpanii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Izraela). Od początku XXI wieku szkoła rozpoczęła kolejne modernizacje - powstało m.in. boisko Orlik, a w ramach międzynarodowych projektów rodziły się kolejne wielkie imprezy: Dzień Języków i Dzień Amerykański. W drugiej dekadzie XXI wieku szkoła realizowała kolejny unijny projekt: Erasmus.

Dzisiaj "piętnastka" szczyci się m.in. profesjonalną kadrą, międzynarodowymi projektami i wyjazdami, współpracą ze środowiskiem lokalnym i miastem Kraków, czy też akcjami charytatywnymi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska