Na ten piątkowy wieczór i noc młodzi ludzie z giebułtowskiej Witosówki przenieśli się w radosny świat tańca rozpoczynając od dostojnego poloneza. W części oficjalnej podczas przemówień młodzież przepraszała dyrekcję, nauczycieli, wychowawców za swoje młodzieńcze, czasem szalone pomysły i zachowania. Były podziękowania za wiedzę, trud i zrozumienie zarówno dla nauczycieli, wychowawców, jak i dla rodziców. W zamian uczniowie usłyszeli od Teresy Sieradzkiej, dyrektorki szkoły życzenia pomyślności nie tylko na maturze, ale i w życiu.
Pani dyrektor przypomniała młodym ludziom, że przecież nie tylko egzamin dojrzałości trzeba zdać. Tutejsza szkoła w Giebułtowie na co dzień przypomina im o tym - choćby jednym ze swoich haseł przewodnich - słowami Alberta Einsteina: "Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym."
Dla szkoły w Giebułtowie ten rok jest szczególny, bo patron placówki - człowiek wszechstronny, działacz ruchu ludowego, rolnik, polityk, publicysta - jest wyjątkowo doceniony, bowiem 2024 jest Rokiem Wincentego Witosa.
Szkoła w Giebułtowie istnieje od 57 lat. Powstała jako Zasadnicza Szkoła Rolnicza 1 września 1967 roku na mocy decyzji Ministra Rolnictwa. Potem na bazie tej placówki utworzono Państwowe Technikum Rolnicze, a kolejno Zespół Szkół Rolniczych z Technikum Rolniczym i Policealnym Studium Mechanizacji Rolnictwa oraz rolniczymi szkołami filialnymi w Czatkowicach koło Krzeszowic, w Sułoszowej i w Michałowicach. W kolejnych latach placówka przekształcana była jeszcze kilka razy, zmieniały się profile nauczania, obok technikum powstało liceum. Szkoła kształciła nie tylko w kierunku rolnictwa, ale także agrobiznesu, architektury krajobrazu, hotelarstwa. Podążając za zapotrzebowaniem rynku pracy szkoła otwierała nowe kierunki.
Zobacz na zdjęciach, jak bawili się uczniowie na balu studniówkowym 2024 LO w Krzeszowicach. Nasza GALERIA.
Obecne kierunki kształcenia
W ZSP w Giebułtowie uczniowie uczą się w technikach i szkołach branżowych:
- Technikum Hotelarskie (z innowacją stylizacja i kreacja wizerunku)
- Technikum Eksploatacji Portów i Terminali (z innowacją służby ratownicze)
- Technikum Fryzjerskie (umiejętności dodatkowe: wizaż, stylizacja i trychologia)
- Szkoła Branżowa I stopnia - wielozawodowa
- Szkoła Branżowa II stopnia (kontynuacja nauki po gimnazjach)
Studniówka Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Bal...
- Diabli Dół i Boża Wola. Nazwy małopolskich wsi, o których nie słyszeliście!
- Urok Ojcowskiego Parku Narodowego zimową porą. Tunel oszronionych drzew i sanie
- Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego wraz z gospodyniami trafiły do kalendarza
- Strefa aktywności gospodarczej w Miękini została otwarta. Firmy już kupują działki
- Na podium rankingu małopolskich gmin nieustająco Wielka Wieś i Zielonki
- Nietoperzowy Szlak. Nowa atrakcja turystyczna pod Krakowem
Maciej Musiał o najpiękniejszej Polce
