Wielką scenę sylwestrową buduje Telewizja Polska, która jest głównym organizatorem koncertu. Scena powstaje na górnej Równi Krupowej. Robotnicy budujący scenę są na placu budowy codziennie. Za sceną stanęły kontenery mieszkalne, gdzie będzie znajdować się zaplecze socjalne dla obsługi. Teren wokół sceny został wygrodzony. Z informacji zawieszonej na ogrodzeniu wynika, że teren ten będzie zajęty przez TVP do 8 stycznia - do tego czasu scena powinna być rozebrana, a teren po koncercie uprzątnięty.
Koncert sylwestrowy odbędzie się 31 grudnia. TVP zaprosiła na to wydarzenie kilkunastu artystów - w tym także zagranicznych. Nieoficjalnie mówi się, że ma pojawić się na tym koncercie gwiazda światowego formatu. Na razie jeszcze telewizja nie podała nazwiska tego wykonawcy. Impreza masowa zostanie przygotowana na 30 tys. widzów. Wiadomo jednak, że dużo ludzi będzie słuchało koncertu poza wyznaczoną strefą.
Sylwester Marzeń w Zakopanem. Wiemy, jakie gwiazdy wystąpią ...
Na ostatnią noc roku liczą przede wszystkim przedsiębiorcy z branży turystycznej. Sylwester to bowiem najbardziej oblegany czas w całym roku - tak było od lat, także w czasach, gdy nie było organizowanych koncertów plenerowych.
Od czasów pandemii, a w tym roku także z uwagi na inflację i kryzys energetyczny, rezerwacje na sylwestra pojawiają się z niewielki wyprzedzeniem. Podobnie jest w tym roku. Kilka tygodni temu branża turystyczna spodziewała się, że największa fala rezerwacji nastąpi po mikołajkach. - I wszystko wskazuje, że tak się dzieje. Od kilku dni właściciele obiektów hotelarskich i pensjonatowych obserwują wzmożone zainteresowanie pobytami na okres sylwestra - mówi Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.
Mimo, że do sylwestra pozostało dwa tygodnie, nadal są wolne miejsca noclegowe - i to zarówno w hotelach i pensjonatach wysokim standardzie, jak i w pokojach gościnnych i kwaterach prywatnych. Wciąż można znaleźć oferty w granicach 100-150 zł za osobę za noc. Największe obłożenie jest w centrum Zakopanego. O wiele łatwiej znaleźć wolne miejsce na obrzeżach Zakopanego lub w okolicznych miejscowościach.
Niektórzy spodziewają się, że czym bliżej sylwestra, tym w niektórych obiektach ceny mogą nieznacznie spaść - szczególnie w okresie 2-3 dni przed sylwestrem.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
