Ratownicy Podhalańskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zorganizowali w weekend wspólnie z policją akcję edukacyjną "Kręci mnie Bezpieczeństwo" dla narciarzy. Impreza miała miejscu na stoku Szafranówka - Palenica w Szczawnicy.
W programie były pokazy policji oraz GOPR-u, prezentacje wyposażenia służbowego, w tym pojazdy quad na gąsienicach i skuter śnieżny, tor przeszkód w "alkogoglach",konkursy i zabawy dla najmłodszych. Po godzinie 12 został rozegrany slalom gigant dla dzieci. Miejsca na podium nagrodzone zostały dyplomami, pucharami i nagrodami rzeczowymi. Wszyscy zawodnicy dostali też upominki.
Podczas trwania zabawy ratownicy GOPR wraz z nowotarskimi policjantami przeprowadzili dwie realne akcje na Palenicy II. W obydwu przypadkach narciarze z urazami kończyn dolnych zostali zabezpieczeni i przetransportowani do dolnej stacji PKL.
Zakopane. Najpiękniejsze polskie narciarki i snowboardzistki...