https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szeroka akcja ekologiczna w powiecie wadowickim. Było sadzenie drzew w Radoczy, ale nie tylko. To inwestycja w przyszłość

Jerzy Zaborski
Przy Zespole  Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy posadzono drzewa.
Przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy posadzono drzewa. Powiat wadowicki
Światowy Dzień Drzewa był okazją do posadzenia 100 sadzonek drzew przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy. Sadzonki zakupił Powiat Wadowicki w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Drzewa dają tlen”. W akcji sadzenia drzew w Radoczy aktywnie uczestniczył Sebastian Mlak, członek zarządu powiatu.

Kampania„ Drzewa dają tlen” przygotowana w związku z realizacją Programu Priorytetowego „Edukacja Ekologiczna”, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

- To świetna inwestycja w naszą teraźniejszość a przede wszystkim – w przyszłość. Jak wiadomo, drzewa m. in. produkują tlen, oczyszczają glebę, pochłaniają dwutlenek węgla i - co równie ważne – świetnie wpływają na nasze zdrowie, obniżając stres i napięcie. Dlatego takich akcji „firmowanych” przez nasz samorząd już jest dużo, a chcemy, aby było jeszcze więcej – tak Sebastian Mlak podsumował wydarzenie w Radoczy.

Sadzenie drzew w Radoczy nie było jedynym elementem całego przedsięwzięcia. Wcześniej, na terenie trzech powiatowych szkół: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, CKZiU Nr 1 w Wadowicach oraz radoczańskiej placówki wykonano estetyczne tablice przyrodniczo – edukacyjne.

W powiecie wadowickim prowadzą kampanię ekologiczną na dużą skalę
Powiat wadowicki

Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu wadowickiego zaproszono na spektakle o tematyce ekologicznej, a dla uczniów starszych klas „podstawówek” zorganizowano konkurs fotograficzny pod hasłem „Cud natury”. Nagrodzone dzieła prezentowane są w siedzibie starostwa i dodatkowo znajdą się na kalendarzach powiatowych na 2025 rok.

– To nie wszystko. Zarówno w przedszkolach, szkołach podstawowych, jak i w szkołach średnich gościliśmy na lekcjach, by wspólnie z wychowankami placówek zastanowić się, jak lepiej i efektywniej chronić środowisko. Razem z podopiecznymi Zespołu Szkół Specjalnych w Wadowicach oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaczynie wykonywaliśmy domki dla owadów. Z kolei wspólnie z Nadleśnictwem Andrychów zaprosiliśmy uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Zagórniku oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. św. ojca Rafała Kalinowskiego w Wadowicach na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą, aby porozmawiać o ekologii, poznać ekosystem Beskidu Małego, ale i zwyczajnie się zintegrować. Jak widać, działań związanych z realizacją programu „Edukacja ekologiczna”, było wiele i jesteśmy pewni, że przełożą się one na sposób życia mieszkańców naszego powiatu – ma nadzieję Karolina Łysoń, doradca ds. klimatu i środowiska w Starostwie Powiatowym w Wadowicach.

W powiecie wadowickim prowadzą kampanię ekologiczną na dużą skalę
Powiat wadowicki
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska