Trzy dni wykładów, spotkań, warsztatów i zabawy podczas Forum w Tarnowie
Forum skupia się wokół szeroko rozumianej nauki. Zaproszeni goście przybliżą tematykę związaną z realnym i potencjalnym wykorzystaniem wodoru, energią odnawialną, automatyką czy robotyką. Nie zabraknie też specjalnych bloków tematycznych i kreatywnych zajęć dla dzieci i młodzieży, podczas których naukowcy będą przekazywać skomplikowaną wiedzę poprzez zabawę.
Przykładem tego sa m.in. Heweliusze Nauki, czyli osoby, które poprzez eksperymenty i doświadczenia w prosty sposób wyjaśniają zawiłości nauki.
W sobotę, 25 września, będzie okazja, by dowiedzieć się więcej o sztucznej inteligencji. Gościem forum będzie m.in. Petros Psyllos, programista, innowator, przedsiębiorca, wielokrotny laureat prestiżowych nagród. O godz. 16 poprowadzi wykład dotyczący sztucznej inteligencji na przykładzie robota humanoidalnego.
Trzeci dzień forum, 26 września, poświęcony będzie nauce, a w szczególności metodom nauczania. O godz. 14 zaplanowano wykład dotyczący zarządzania w sektorze edukacji, jakości procesu nauczania oraz uczenia się, jak również innych aspektów związanych z edukacją. Prezentacja ta pokaże, jak kierować nauką uczniów wybitnie uzdolnionych.
W ramach Forum Inteligentnych Specjalizacji przygotowano również wydarzenia towarzyszące, skierowane m.in. do dzieci i młodzieży. W programie znalazło się Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne, podczas którego w dmuchanym planetarium będzie można wziąć udział np. w spacerze po niebie. Będzie też można sprawdzić się w roli młodego kreatora – dorosłego innowatora, biorąc udział w warsztatach Lego, w których uczestniczyć mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Będzie to nie tylko zabawa takimi seriami klocków jak Star Wars czy Ninjago, lecz też okazja, by podpatrzeć zastosowane mechanizmy przeniesione z mechaniki i robotyki. Atrakcyjnie zapowiada się także pokaz kuchni molekularnej.
Szczegółowy program forum na tarnow.pl
Małopolska Noc Naukowców już po raz 15.
W ramach Małopolskiej Nocy Naukowców swoje drzwi otwarło większość wydziałów tarnowskiej uczelni. W murach PWSZ goszczą również przedstawiciele innych szkół i instytucji, m.in. tarnowska policja. Można się dowiedziec wielu ciekawych rzeczy, wziąć udział w warsztatach i prelekcjach, a nawet samemu przeprowadzić róznegor odzaju eksperymenty i doświadczenia. Wydarzenie potrwa do godz. 22.
Bądź na bieżąco i obserwuj
FLESZ - Sztuczna inteligencja “nie radzi” sobie z hejtem?
