FLESZ - Ruszyła Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Opóźnienia przy budowie węzła przesiadkowego w Tarnowie
Jeszcze w lutym tarnowski magistrat informował o tym, że prace projektowe związane z budową węzła przesiadkowego „Krakowska” są już na finiszu. Przetarg na realizację zadania w formule "Zaprojektuj i wybuduj" - po kilkukrotnie nieudanych podejściach wyłonienia wykonawcy - ostatecznie wygrała miejska spółka. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w kwietniu zabrało się za remont zatoki parkingowej przy ul. Dworcowej.
Było to możliwe dzięki wydzieleniu tego zadania z całego projektu. Prace kamieniarskie przy niedużym, około 30-metrowym pasie między plantami a ulicą trwają już blisko trzy miesiące.
- Tempo jest ślamazarne, robotników niewielu, a od pewnego czasu nie ma tu żywej duszy. Jak tak pójdzie dalej, to do końca wakacji nie skończą. Szkoda, bo marnuje się wygodny parking, z którego korzystało na co dzień sporo osób – mówi taksówkarz z pobliskiego postoju.
Zatoczka jest zagrodzona taśmami, a ustawione przy niej tablice - poprzewracane. Plac budowy wygląda na opuszczony.
W Zarządzie Dróg i Komunikacji zapewniają jednak, że prace przy parkingu realizowane są zgodnie z planem. Cała inwestycja podzielona została na dwa etapy. W pierwszym wykonany ma zostać właśnie remont parkingu – i ma się to stać niebawem, a w kolejnym robotnicy mają wreszcie zająć się budową węzła przesiadkowego na ulicy Krakowskiej. Cały czas trwają jednak jeszcze w tej kwestii uzgodnienia projektowe.
- Sama budowa węzła powinna pójść już szybko. W dwa miesiące prace przy nim powinny być zrealizowane. Czekamy tylko na projekt – tłumaczy Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.
Jak będzie wyglądał nowy węzeł przesiadkowy?
Przystanek przy na Krakowskiej jest jednym z największych w Tarnowie, na którym zatrzymują się zarówno autobusy MPK, jak również prywatnych przewoźników, kursujących do podtarnowskich gmin. Ponieważ znajduje się blisko dworca PKP korzystają z niego m.in. osoby, które kontynuują później podróż pociągiem lub przyjechały do miasta koleją.
W ramach inwestycji zaplanowano wydłużenie zatoki autobusowej wzdłuż plant, która pomieści równocześnie pięć autobusów i trzy busy. Zainstalowane zostaną nowe wiaty przystankowe, a oprócz standardowych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej pojawi się dodatkowa, wyświetlająca godziny odjazdu pociągów.
Parking przy ul. Dworcowej zyska, prócz nowej, granitowej nawierzchni, zadaszoną wiatę dla rowerów oraz miejsce na podstawowe naprawy jednośladów.
- Znani tarnowianie na Instagramie. Co pokazują w sieci?
- Park Zdrojowy w Ciężkowicach już prawie gotowy [ZDJĘCIA]
- Zuza z "Policjantek i policjantów" to Maryla Morydz z Tarnowa [ZDJĘCIA]
- Wpadki inwestycyjne Tarnowa i okolic, z których śmiała się cała Polska [ZDJĘCIA]
- Najszybciej rozwijające się firmy z Tarnowa i regionu z Diamentami Forbesa