https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tarnów. Paweł Adamowicz, jako patron ulicy, byłby symbolem solidarności [ROZMOWA]

Andrzej Skórka
archiwum
Rozmawiamy z Robertem Wardzałą, szefem klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej w Tarnowie, o lokalnej inicjatywie uhonorowania postaci prezydenta Gdańska, zmarłego po zamachu na jego życie w dniu finału WOŚP.

Dlaczego tuż po śmierci Pawła Adamowicza zapowiedział pan w internecie nazwanie jego imieniem ulicy w Tarnowie?

Zanim odpowiem, chciałbym złożyć kondolencje dla rodziny i bliskich zamordowanego prezydenta Gdańska. To straszna tragedia. Wracając do pytania, rzeczywiście, po tej tragicznej wiadomości przeprowadziliśmy w naszym klubie radnych szybkie konsultacje. Naszym zdaniem Gdańsk jest symbolem nie tylko wolności, ale również otwartości, co artykułował wielokrotnie jego prezydent. Uczynienie go patronem ulicy w Tarnowie byłby swoistym znakiem solidarności, protestu przeciwko mowie nienawiści i skrajnych emocji wygenerowanych w społeczeństwie.

Czytam wpis na facebooku i widzę, że miałoby chodzić o „jedną z ważniejszych” w Tarnowie. Jakieś propozycje? Nie wszystkim pomysł zmian patronów ulic się podoba.

Jesteśmy jak najdalsi od tego, by „mieszać” ludziom w dokumentach zmianą adresów. Kompletnie nie o to chodzi. W Tarnowie powstają też przecież nowe ulice, więc na pewno znajdzie się dobry sposób, by odpowiednio upamiętnić tragiczną śmierć Pawła Adamowicza, która wstrząsnęła całą Polską.

Inicjatywa już przybrała formę projektu uchwały?

W klubie panuje pełna zgoda w sprawie tej inicjatywy i złożymy wkrótce formalny wniosek.

Wiele zależeć będzie od poparcia innych klubów. Były już jakieś rozmowy?

Mówimy o Naszym Mieście Tarnów? Jeszcze nie, ale nie sądzę, by w tej kwestii pojawiły się jakieś różnice.

A jeśli pojawi się argument, że patronami ulic Tarnowa powinny zostawać osoby mające związki z miastem?

Są idee ważniejsze od regionalizmów. Oczywiście można doszukiwać się różnych problemów, ale mam nadzieję, że akurat w tym przypadku tak nie będzie. Naprawdę nikomu nie chodzi o budowanie złych emocji.

ZOBACZ KONIECZNIE

WIDEO: Smog groźny dla krążeniowców. O czym warto pamiętać?

Komentarze 10

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Anna
facebook.com/marian.tymecki
A
AMF
Człowiek z wyrokiem za uprawianie dyskusji politycznej rękami obwołany mesjaszem walki z nienawiścią. Co gorsza, pełno takich, co gotowi to łyknąć.
a
arek
Tarnów to miasto emerytów i ręcistów i radni uchalają podwyżkę podatków i śmieci wstyd radni dajcie pracę młodym rozwińcie gospodarkę a nie niżcie małe przdsiębiorstwa podatkami TARNÓW umiera powolną śmiercią same galerie a produkcja to gdzie . Mielec Dębica to już inny świat Podkarpacie to jak Ameryka to nawet Tuchów już inny świat ale tam młodzi żądzą a nie stare zatwardziałe głowy
J
JUREK
Radny powinien byc społeczny a nie dostawać pieniądze z podatnika ciekawy czy by sie pchali do władzy każdy obstawia oprócz tego że jest radnym to jeszcze stanowiska na których zarabia krocie .Dobry radny powinien być przyjazny dla obywatela a nie wydzierać kasę na swoje wynagrodzenia .A tylko czekać kiedy prezydentowi podniesą wypłate
R
Rer
Żal czytać wypowiedzi tego radnego, jako sportowiec nie wiele osiągnął , jako polityk też jest nikim , iech nie próbuje na siłę uszczęśliwić innych bo nie tędy droga , ciekawe czy gdyby stanowisko radnego było typowo społeczne , radny nie pobiera za swoją (pracę) wynagrodzenia czytali byśmy te wypociny. Chyba nie .
O
Obserwator
Mam takie czy w platformie obywatelskiej jest ktoś myślący o rzeczach ważnych dla miasta czy tyko o swoich?Dlaczego Wardzała nie był taki aktywny jak było podwyższenie wieku emerytalnego jak ludzi wywalali na bruk itp.itd.a teraz z takimi pomysłami wyskakuje chyba coś jest nie tak.
T
Tarnina
Młody człowiek a już zdemoralizowany poustawiali obcych na stanowiskach we władzach miasta ,patrz prezes klastera przemysłowego Andrzej Wyrobiec,54-latek to znany polityk. Pochodzi z Chrzanowa. Ukończył historię i dziennikarstwo na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W swoim doświadczeniu zawodowym ma m.in. kierowanie Klubem pod Jaszczurami oraz szefowanie studenckiemu festiwalowi piosenki. Prowadził też własną agencję reklamową. Ostatnio pracował jako prezes Parku Śląskiego w Chorzowie. Zasiadał w radach nadzorczych Portu Lotniczego Balice oraz Radia Kraków. Od 2002 roku działa w Platformie Obywatelskiej. Jest postrzegany jako człowiek Donalda Tuska. W partii był skarbnikiem oraz sekretarzem generalnym. Między 2014 a 2015 był wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego. Do rady nadzorczej tarnowskiego klastra trafił w kwietniu ubiegłego roku.Ilu takich fałszywych Tarnowian gnoi Tarnów we władzach tego biednego miasta..
k
kokaro
imieniem prawdopodobnie zamordowanego Prezydenta Polski ulicy nie nazwią, tylko imieniem BANDYTY W BIAŁYM KOŁNIEŻYKU!
P
Piotr
A Kaczyński? Przecież ci radni byli przeciwko temu przeciwni.
R
Ryr
Radny może by tak zajął się sprawami miasta , drogi , śmieci, wysokie opłaty do których się przyłożył , swoje wynagrodzenie radnego przekazał by na harytatywne cele a nie zajmował się czymś czym nie musi.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska