FLESZ - Masowo kupujemy mieszkania, rynek nieruchomości wciąż nienasycony
Podłączanie kolejnych nieruchomości do miejskiej sieci ciepłowniczej to jeden z elementów starań o czystsze powietrze nad Tarnowem. MPEC w likwidację tzw. niskiej emisji angażuje się od wielu lat. Do tej pory udało się dzięki temu zlikwidować w Tarnowie ponad 40 lokalnych kotłowni węglowych i tysiące pieców. - Ich moc pozwoliłaby na ogrzanie miasta wielkości Dębicy – podkreśla Magdalena Drobot z MPEC w Tarnowie.
Tylko w ubiegłym roku w mieście do sieci ciepłowniczej przyłączone zostały 42 budynki mieszkalne i usługowe. W 25 z nich zlikwidowano kotły na paliwo stałe - m.in. przy ulicach: Brodzińskiego, Wałowej, Waryńskiego, Warzywnej, Wekslarskiej, Żydowskiej. Dzięki tym przyłączeniom kolejnych 181 mieszkań ogrzewanych jest ciepłem systemowym.
Na tym nie koniec ponieważ w tym roku planowane są podłączenia kolejnych 45 budynków mieszkalnych i usługowych. Kontynuowana będzie rozbudowa sieci ciepłowniczej w obrębie tarnowskiej starówki - m.in. przy ulicach: Zakątnej, Bernardyńskiej, Żydowskiej, Franciszkańskiej, Kapitulnej, Brodzińskiego, Dąbrowskiego.
- Podstawowym zadaniem spółki jest zabezpieczenie dla mieszkańców czystego i przyjaznego dla środowiska ciepła - podkreśla Magdalena Drobot. - Nasze działania mają też na celu poprawę jakości powietrza.
MPEC realizuje również program, dzięki któremu centralna ciepła woda dostarczana jest już do ponad 14 tysięcy mieszkań. W tym roku dołączy kolejnych 250.
