Zobacz także:
Zakup kontrolnego pakietu akcji Zakładów Chemicznych Police to najnowsze osiągnięcie Azotów. W efekcie grupa kapitałowa stała się potentatem na krajowym rynku nawozów sztucznych. Znacznie urosła jej ranga również na rynku europejskim. - Konsolidacja branży chemicznej wokół Azotów i Puław to sposób na budowanie siły polskich spółek giełdowych - ocenia Aleksander Grad, minister skarbu. - Zrobiliśmy to, co powinien uczynić prywatny biznes. Ale nie chciał lub składał zbyt słabe oferty.
Azoty kupiły Police dzięki emisji akcji, z której pozyskały 600 mln zł. Prezes Azotów Jerzy Marciniak twierdzi, że proces konsolidacji zakładów w Tarnowie i Kędzierzynie dobiega końca, a w przypadku Polic już się rozpoczął. W tych ostatnich zarząd nie będzie zmieniany, a fachowcy z Tarnowa i Polic mogą być spokojni o pracę. Wzmacnianie Azotów docenił kilka dni temu premier Donald Tusk, który w drodze na Forum Ekonomiczne w Krynicy odwiedził Mościce. "Gratuluję impetu i odwagi, z jaką wkroczyliście w XXI wiek. Polska jest z was dumna" - napisał w księdze pamiątkowej Azotów.
Marciniak potwierdza, że Tarnów pozostanie główną siedzibą Grupy Kapitałowej Azoty, a o jej przenoszeniu nie ma mowy.
Satysfakcją z sukcesów spółka dzieli się z mieszkańcami, zapraszając ich na dzisiejszy Azoty Tarnów Grand Festiwal. W programie atrakcje dla najmłodszych i dorosłych.
Imprezie patronuje "Gazeta Krakowska".
Program imprezy
14.30: Arka Noego oraz gry i zabawy dla najmłodszych
16.30: Golec uOrkiestra
18.15: Totentanz
19.15: Plateau - piosenki Marka Grechuty
20.30: Orkiestra Adama Sztaby - standardy muzyki filmowej, nowe aranżacje hitów
Serwis Wybory 2011: Najświeższe informacje wyborcze z Małopolski!
Weź udział w akcji Chcemy Taniego Paliwa! **Podpisz petycję do rządu**
Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!