FLESZ - Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

W Grocie Narodzenia Pańskiego skauci z całego świata od ponad trzech dekad odpalają świeczkę od wiecznego ognia. Płomień niesiony jest potem przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty i obiega świat, by dotrzeć m.in. do Polski. Moment odpalania Światła jest wyjątkowy. W czasie 30 lat historii Betlejemskiego Światła Pokoju, nigdy nie zdarzyło się, by Światło nie wyruszyło z Betlejem w drogę. Również koronawirus nie przeszkodził wielkiej międzynarodowej sztafecie, w ramach której płomień obiega cały świat, niosąc nadzieję i wezwanie, by w trudnych czasach otworzyć się na pomoc drugiemu człowiekowi.
Do Polski płomień dotrze 12 grudnia, i w tym roku, tak jak to było w roku ubiegłym, uroczystość przekazania Światła odbędzie się na Łysej Polanie o godzinie 9. Zachowując zasady bezpieczeństwa sanitarnego słowaccy skauci powierzą Światło harcerzom i harcerkom z ZHP. Następnie odbędzie się msza święta w kaplicy w Ośrodku na Polanie Głodówka, po której przedstawiciele chorągwi zabiorą Światło do swoich regionów.
W Polsce Światło trafi m.in. do ludzi, organizacji i instytucji, które każdego dnia przeciwdziałają epidemii Covid-19, aby podziękować za ich zaangażowanie i służbę.
Od tego ognia zapalane są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas, które następnie trafiają do wielu środowisk, instytucji i domów, niosąc nadzieję i w symboliczny sposób rozpalając w każdym człowieku chęć pomagania innym.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]