Kliknij w przycisk Zobacz Galerię, aby zobaczyć zdjęcia słoneczników o zachodzie słońca. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Spis treści
Słoneczniki – najbardziej pozytywne kwiaty kojarzące się z latem
Słoneczniki są prawdziwymi ambasadorami letniego krajobrazu. Ich okazałe, żółte główki przyciągają uwagę od pierwszego spojrzenia, a ich symboliczne znaczenie - optymizm i pozytywny nastrój – sprawiają, że ciężko koło nich przejść obojętnie. Jeśli połączymy je z zachodem słońca, otrzymujemy niepowtarzalne spektakl natury, który zapiera dech w piersiach!
Dobre zdjęcia słoneczników wymagają czasu, umiejętności i… odrobiny szczęścia!
Okazuje się jednak, że sfotografowanie tych pięknych kwiatów, w cale nie jest takie proste i wymaga sporych przygotowań. Dokładnie opisuje to autor zdjęć, Tomasz Madejski:
- Wiedziałem, że w okolicy Tarnowa znajduje się kilka pól, na których rosną słoneczniki. Najpierw postanowiłem odwiedzić je wszystkie, aby sprawdzić jak prezentują się w rzeczywistości. W fotografii nie tylko liczy się sam obiekt, ale także jego otoczenie.
Wybór miejsca, to dopiero początek. Jak opisuje autor, od tego momentu rozpoczęło się polowanie na odpowiednie warunki pogodowe.
- Wybrane pole odwiedziłem kilka razy, ale najlepsze zdjęcia powstały przy spontanicznym wypadzie, po przejściu gwałtownej burzy. Gdy dotarłem na miejsce miałem nadzieje, że słońce chociaż na moment pokaże się miedzy chmurami, nad horyzontem. Na całe szczęście udało się! Trwało to bardzo krótko, ale byłem na miejscu w odpowiednim momencie. Połączenie zachodu słońca i słoneczników od dawano chodziło mi po głowie i w końcu udało się zrealizować plan – opowiada Tomasz Madejski.
Słoneczniki – oto ciekawostki o tych pięknych kwiatach!
- Słoneczniki pochodzą z Meksyku i Ameryki Południowej
- są symbolem słońca, nadziei i szczęścia
- bogate są w witaminy, minerały i przeciwutleniacze
- Nasiona słonecznika są smacznym i zdrowym przekąską
- można je wykorzystać do produkcji oleju, mąki i paszy dla zwierząt
- Słoneczniki są wykorzystywane w kosmetykach, lekach i perfumach
Zobacz też:
