„Jednoczymy Kraków dla dzieciaków” to hasło 33. Finału WOŚP. Tym razem fundusze, które przeznaczone zostaną na rzecz małych pacjentów oddziałów onkologii i hematologii, gromadzone będą w całym mieście, w różnych formach: od ulicznych kwest, poprzez opłaty za udział w atrakcjach, po aukcje.
To oni stoją za kulisami 33. Finału WOŚP w Krakowie. Tak pracuje sztab Orkiestry
Na ulicach polskich miast i miasteczek od rana można napotkać wolontariuszy z puszkami. A tak pracują wolontariusze w jednym z krakowskich sztabów Orkiestry. Zajrzeliśmy do Magistratu.

Morsowanie dla WOŚP-u to już tradycja!
Bywały niedziele Finału WOŚP zimniejsze niż dziś, ale krakowskie grono morsów z uśmiechem na ustach bez względu na aurę przyłącza się do akcji od lat. Nie inaczej było 26 stycznia AD 2025!

MotoOrkiestra gra na parkingu M1
Kolejny raz fani motoryzacji będą mogli poczuć adrenalinę, bowiem wśród atrakcji MotoOrkiestry znalazły się, m.in.: przejażdżki drift, rally, quady, motocykle i... traktory. Będą też pokazy na żywo, trampoliny JumpUp Event, trial rowerowy, wystawa samochodów ze świata motorsportu, PRL oraz amerykańskich, auta RC... Ta orkiestra z pewnością zagra głośno!

Złombol - stare auta zjechały na Mały Rynek
Dziś trudno w to uwierzyć, ale "maluchem" całe rodziny podróżowały na wakacje z dmuchanym pontonem i prowiantem na dwa tygodnie. Takie historie przypomnieli dziś uczestnicy Złombola - zjazdu starych samochodów na Małym Rynku. Ich właściciele oprócz barwnych opowieści i mnóstwa atrakcji z Trabantem, Polonezem, Małym i Dużym Fiatem i innymi cudami techniki wspierali tegoroczny finał WOŚP.

Jednoczymy Kraków dla dzieciaków
- W Polsce każdego roku rozpoznaje się więcej niż 1200 nowych zachorowań dzieci na nowotwory. Dwa razy tyle pacjentów podejmuje kontynuację leczenia. Dzisiaj można wyleczyć więcej niż 80 proc. dzieci z chorobą nowotworową, ale skuteczne leczenie jest bardzo kosztowne. W onkologii nie może być półśrodków. Pozyskiwane fundusze z budżetu nie zawsze są wystarczające, dlatego jest potrzeba organizowania akcji charytatywnych – zaznaczyła z kolei prof. Walentyna Balwierz, kierownik Kliniki Onkologii i Hematologii krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, gdzie m.in. trafi sprzęt zakupiony z datków WOŚP.
Na krakowskich ulicach pojawi się ponad 2200 wolontariuszy, a na uczestników czeka mnóstwo różnorodnych wydarzeń i tysiące licytacji.
- Będzie około 50 różnorodnych wydarzeń, od koncertów, poprzez imprezę motoryzacyjną przy M1 i Bieg Wielkich Serc na Bulwarach Wiślanych, po imprezę taneczną w Tauron Arenie. Na ulice wyjadą zabytkowe autobusy i tramwaje, w których prowadzona będzie zbiórka na rzecz WOŚP. Będzie ogrom aukcji – rzeczy niebanalnych, przekazywanych od serca, które potem tworzą coś dobrego: pieniądze na sprzęt dla krakowskich szpitali – mówił podczas wtorkowej konferencji Piotr Błoński ze sztabu WOŚP przy Urzędzie Miasta Krakowa.
