Nasza Loteria

To ostatnia w tym roku okazja na książkowe zakupy pod chmurką

Anna Piątkowska
To ostatnia odsłona tegorocznej edycji Krakowskiego Kiermaszu Książki
To ostatnia odsłona tegorocznej edycji Krakowskiego Kiermaszu Książki Wojciech Matusik
Antykwariusze, księgarze i bukiniści prezentują białe kruki i najciekawsze okazy książkowe po raz ostatni w tegorocznej odsłonie Krakowskiego Kiermaszu Książki. W tym roku kiermasz odbywał się na placu św. Marii Magdaleny podczas trzech weekendów: w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Ideą akcji organizowanej od 2016 roku jest popularyzacja książek wśród dorosłych i początkujących czytelników, a także przypominanie o bogatych tradycjach antykwarycznych pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO. Kiermasz organizowany jest przez Stowarzyszenie Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich oraz KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło: „Szukam słowa”, nawiązuje do debiutanckiego wiersza Wisławy Szymborskiej, której setną rocznicę urodzin świętujemy w tym rok.

W tegorocznej odsłonie Krakowskiego Kiermaszu Książek bierze udział kilkunastu wystawców, m.in.: Antykwariat aukcyjny, pracownia introligatorska i wydawnictwo w jednym, czyli Suszek Books, prezentuje pod Wawelem rzadkie wydania literatury pięknej, albumy, klasykę literatury dziecięcej i młodzieżowej, książki z zakresu nauk humanistycznych, sztuki, rzemiosła, teatru czy architektury.

Dla małych i dużych miłośników opowieści obrazkowych specjalne propozycje przygotowała księgarnia hobbystyczna Fankomiks oferująca największy w Krakowie wybór nowych i używanych komiksów dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nie zabrakło również anglojęzycznych słowników, książek z dziedziny biznesu, pozycji poświęconych historii, literaturze czy designowi, które odszukamy na stoisku księgarni American Bookstore.

Antykwariat 451 stopni i Erudyta prezentują wyselekcjonowane, rzadko spotykane tytuły literatury pięknej polskiej i zagranicznej, w tym bogatą kolekcję bajek i komiksów zaprojektowanych i ilustrowanych przez wybitnych polskich grafików i rysowników.

Pierwsze wydania, książki przedwojenne, monografie czy publikacje tematyczne poświęcone np. ziołolecznictwu – to specjalność bukinisty Grzegorza Łabudy. Z kolei na stoisku Roberta Gardasa można znaleźć biografie i pamiętniki, publikacje filmowe, teatralne, etnograficzne oraz wydawnictwa poświęcone dziedzictwu i historii Krakowa.

Szafa Pełna Książek przedstawia na swoim stoisku bardzo szeroki wybór literatury autorów polskich i zagranicznych – powieści obyczajowych, kryminalnych, fantasy i science fiction. Czytelnicy znajdą tutaj także bogatą ofertę książek dla dzieci i młodzieży oraz poradników i wydawnictw albumowych.

Zmiany w polskich szkołach - to musisz wiedzieć!

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska