https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

To tu studiują przyszli weterynarze, dietetycy i architekci krajobrazu. Uniwersytet Rolniczy zaprasza na Dzień Otwarty

Małgorzata Mrowiec
Opracowanie:
Tak było na poprzednich Dniach Otwartych Uniwersytetu Rolniczego
Tak było na poprzednich Dniach Otwartych Uniwersytetu Rolniczego URK
W pierwszy dzień wiosny, w piątek 21 marca, w godzinach od 8.30 do 14 będzie trwał Dzień Otwarty Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Część ogólna wydarzenia organizowana jest w budynku Wydziału Leśnego URK przy al. 29 Listopada 46. Dzień Otwarty - jak podkreśla uczelnia - stanowi doskonałą okazję do bliższego poznania jej oferty dydaktycznej oraz zaplecza badawczego poszczególnych wydziałów.

Oficjalna część Dnia Otwartego rozpocznie się w Auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 46). Gości powita rektor URK dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, a następnie wykład pt. "URK: Uniwersytet, Rozwój, Kariera - klucz do Twojej przyszłości" wygłosi dr hab. inż. Andrzej Bogdał, prof. URK, prorektor ds. kształcenia. Dalej - zaprezentowane zostaną kierunki kształcenia oferowane przez osiem wydziałów tej uczelni. Studenci opowiedzą o swoich doświadczeniach i przedstawią możliwości, jakie oferuje każda z tych jednostek.

Równolegle do wydarzeń w auli, przez cały czas trwania Dnia Otwartego, odwiedzający będą mogli uzyskać szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji, pomocy materialnej, programów wymiany międzynarodowej czy działalności samorządu studenckiego. W budynku Wydziału Leśnego przygotowane zostaną stoiska informacyjne poszczególnych wydziałów, Biura Karier i Kształcenia Praktycznego oraz Biura Współpracy i Wymiany Międzynarodowej.

Kuchnia molekularna, domowa uprawa grzybów jadalnych, pierwsza pomoc zwierzętom

Dla uczestników przewidziano również atrakcje dodatkowe, takie jak: możliwość nagrania pamiątkowego wideo w videobudce 360, zwiedzanie hali sportowej, akademików i Biblioteki Głównej URK oraz odwiedzenie Klubu Akademickiego "Arka".

W programie Dnia Otwartego znalazły się też warsztaty i pokazy naukowe odbywające się w siedzibach poszczególnych wydziałów. Uczestnicy będą mogli zobaczyć nowoczesne laboratoria, a także wziąć udział w różnorodnych zajęciach praktycznych.

- W ramach warsztatów np. Wydział Technologii Żywności zaprezentuje m.in. kuchnię molekularną, analizę zawartości cukru w żywności oraz zastosowanie hodowli komórkowych w nauce o żywności. Wydział Medycyny Weterynaryjnej przygotował m.in. pokazy z zakresu pierwszej pomocy zwierzętom, badania osteologiczne oraz warsztaty szycia chirurgicznego. Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt zaprosi uczestników na zajęcia poświęcone biomedycynie, anatomii, czy zachowaniom pokarmowym zwierząt. Na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa można będzie poznać tajniki kultur in vitro, naturalnych barwników roślinnych czy domowej uprawy grzybów jadalnych. Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji zaprezentuje technologie pomiarowe wykorzystywane w geodezji, a Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki umożliwi zapoznanie się z zastosowaniem druku 3D, pojazdami autonomicznymi oraz systemami rolnictwa precyzyjnego. Wydział Rolniczo-Ekonomiczny przygotował m.in. prezentacje dotyczące ekologii w rolnictwie, a Wydział Leśny zajęcia poświęcone mapowaniu lasów i niezwykłemu światowi owadów leśnych - wymienia Izabella Majewska, rzeczniczka prasowa URK.

Kształcą profesjonalistów nie tylko z dziedziny rolnictwa i leśnictwa

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie to wiodąca Uczelnia w dziedzinie nauk przyrodniczych w Polsce. Szczyci się długą i bogatą historią. Zapewnia profesjonalne przygotowanie specjalistów nie tylko dla potrzeb rolnictwa i leśnictwa, ale także całej gospodarki żywnościowej i sektora agrobiznesu.

Programy nauczania są tak skonstruowane, aby studenci zdobywali wiedzę i umiejętności zarówno w zakresie tradycyjnych nauk rolniczych, jak i w dziedzinach takich jak: biotechnologia, inżynieria środowiska, ekonomia i zarządzanie.

Uniwersytet Rolniczy oferuje naukę na kierunkach w 6 dziedzinach nauk: weterynaryjnych, społecznych, inżynieryjno-technicznych, ścisłych i przyrodniczych, medycznych i nauk o zdrowiu, a także rolniczych. Uczelnia kształci studentów na 8 Wydziałach, 35 kierunkach w języku polskim (w tym 30 inżynierskich, 4 licencjackich i 1 kierunku jednolitym magisterskim), a także na 7 kierunkach w języku angielskim.

Najpopularniejsze kierunki na URK

Ogólna liczba studentów URK, w tym zagranicznych, to w tym roku akademickim prawie 6,5 tys. osób. Większość stanowią studenci studiów stacjonarnych - jest ich 5021

Jeśli chodzi o ostatnią, ubiegłoroczną rekrutację na studia stacjonarne I stopnia, najbardziej obleganymi kierunkami były:

  • Weterynaria - 8,49 kandydatów na miejsce (czekało 80 miejsc)

  • Finanse i rachunkowość - 8 kandydatów na miejsce (60 miejsc)

  • Etologia i psychologia zwierząt - 7,33 kandydatów na miejsce (45 miejsc)

  • Dietetyka - 4,13 kandydatów na miejsce (135 miejsc)

  • Transport i logistyka - 3,52 kandydatów na miejsce (75 miejsc)

  • Biotechnologia - 3,69 kandydatów na miejsce (75 miejsc)

  • Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami - 3,53 kandydatów na miejsce (45 miejsc)

  • Ekonomia - 3,57 kandydatów na miejsce (150 miejsc)

  • Zarządzanie - 3,41 kandydatów na miejsce (150 miejsc)

  • Architektura krajobrazu - 3,67 kandydatów na miejsce (60 miejsc).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska