https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzebinia. Budowany wiadukt przy ul. Słowackiego ma być przeprojektowany

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Niewielki ruch w ostatnich dniach panuje na terenie budowy wiaduktu kolejowego na ul. Słowackiego w Trzebini. Wcześniej prace tam przebiegały bardzo sprawnie.

Konstrukcja wiaduktu jest już niemal gotowa, wylana została nawet nakładka asfaltowa od strony Piły Kościeleckiej. Kierowcy obserwujący tempo prac liczyli, że pojadą tędy jeszcze w tym roku i nie będą musieli czekać na rogatkach, gdy jedzie pociąg.

Tymczasem na terenie sprawnie realizowanej inwestycji w ostatnich dniach niewiele się dzieje. Pojawiły się plotki o bankructwie firmy wykonującej prace.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA uspokajają. Do spółki zgłosiła się jedna z firm, mająca siedzibę przy ul. Słowackiego w Trzebini, z wnioskiem o przeprojektowanie najazdu na wiadukt, co ułatwiłoby wjazd i wyjazd z jej terenu.

- Wniosek został przeanalizowany przez projektantów i w trybie nadzoru autorskiego jest wprowadzany w życie - informuje Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Zmiany projektowe nie mają obecnie wpływu na harmonogram realizacji prac przy wiadukcie. Zgodnie z nim obiekt zostanie przekazany do eksploatacji w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Na wiadukcie będą dwa pasy ruchu, każdy o szerokości 3,5 metra, a dla pieszych zaprojektowano chodnik o szerokości 2 metrów. Do tej pory go nie było. Koszt inwestycji to ok. 3,8 mln zł.

Kierowcy i piesi mogą już korzystać z wiaduktu w pobliskiej Woli Filipowskiej. Była to niezwykle ważna inwestycja nie tylko z punktu widzenia kolei. Obiekt ten ułatwił komunikację od węzła autostradowego A4 w Rudnie do drogi krajowej nr 79. Ponadto wiadukt połączy dwie części wioski. Była to większa inwestycja, kosztowała 6 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska