Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Twórcy teledysków będą mogli zaprezentować je podczas obchodów 100. rocznicy bitwy

Lech Klimek
Tomasz Szczepanik, radny miejski, opowiada o konkursie "Twój teledysk promujący 100. rocznicę bitwy pod Gorlicami".

Skąd pomysł na taki konkurs?
Jestem pedagogiem, więc było to dla mnie dość naturalne, by poprzez ten konkurs zachęcić młodych gorliczan nie tylko do uczestnictwa w majowych uroczystościach, ale też do współtworzenia tych obchodów. Pomysł przedstawiłem na sesji rady miasta, a radni i co najważniejsze burmistrz zareagowali bardzo pozytywnie na taką koncepcję. Mogłem więc przystąpić do pracy.

To znaczy?
Opracowałem regulamin konkursu. Burmistrz przeznaczył na główną nagrodę po 1000 zł w każdej z dwóch kategorii. Poprzez szkoły udało mi się dotrzeć do szerokiego grona młodych ludzi. Dużą rolę w rozpropagowaniu idei tego konkursu odegrały też lokalne media.

Do konkursu zgłoszono sześć prac, czy spełniły one oczekiwania?
Zamierzony efekt został w pełni zrealizowany. Patrząc na efekty pracy tych przecież jeszcze bardzo młodych ludzi, muszę przyznać, że włożyli oni w to wiele wysiłku. Może nad nagraniami trzeba byłoby jeszcze popracować, ale przecież konkurs był właśnie skierowany do amatorów i trudno wymagać od uczniów, czy osób wchodzących dopiero w dorosłe życie profesjonalnego materiału wideo. Warstwa tekstowa, jaką nam zaprezentowano, pokazuje, że świetnie zrozumieli oni ideę i sens tego konkursu. Myślę, że możemy być dumni ze wszystkich, którzy przysłali swoje prace. Cieszę się z prac osób, które po raz pierwszy zdecydowały się opublikować swoją twórczość.

Kiedy poznamy wyniki?
Dziś po południu zbierze się komisja, postaramy się w pełni obiektywnie ocenić nadesłane prace. Pierwsze kryterium to zgodność z regulaminem, zaangażowanie twórców, a w dalszej kolejności ocenimy wartość artystyczną. Wyniki postaramy się opublikować jeszcze dziś wieczorem. Bardzo liczę na to, że będzie taka możliwość, aby wszyscy startujący w konkursie mogli swoje utwory zaprezentować na żywo w czasie majowych uroczystości. Oczywiście ci, którzy zechcą.

Rozmawiał Lech Klimek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska