Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ważna droga powiatowa w Oświęcimiu
Ul. Kolbego to ważny trakt powiatowy w układzie komunikacyjnym lewobrzeżnej części Oświęcimia. Przy ulicy znajduje się Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego, liczne sklepy, firmy, a w najbliższych latach powstanie Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Jest to również część drogi tranzytowej omijającej centrum miasta.
Prace rozpoczęły się pod koniec ub. roku i obecnie są już na finiszu. Do wykonania pozostało tylko oznakowanie poziome, ale kierowcy mogą już bez większych problemów jeździć.
Remont objął blisko 2-kilometrowy odcinek ul. Kolbego od ronda im. Augusta Kowalczyka na skrzyżowaniu z ul. Wyzwolenia do ronda im. Heleny Stupki na ul. Legionów w ciągu drogi wojewódzkiej 933. Inwestycja objęła m.in. wymianę nawierzchni jezdni, przebudowę ciągów pieszo-rowerowych, wymianę oświetlenia.
- Ulica była w złym stanie i dobrze, że udało się ją wyremontować
- mówi Marek Piwowarczyk, kierowca z Oświęcimia.
Dwa ronda także po remoncie
W ramach inwestycji wykonano także remonty rond na skrzyżowaniach z ulicami Wyzwolenia i Leszczyńskiej oraz z ul. Legionów w ciągu drogi wojewódzkiej 933. Na tym drugim prace prowadził Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.
Koszt prac na ul. Kolbego szacowano na ok. 7 mln zł. Powiat na ten cel zdobył dotację Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3,5 mln zł. Drugą część wyłożyły po połowie starostwo oświęcimskie i miasto Oświęcim.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Tłok w Tatrach? Zobacz gdzie pojechać, by uniknąć tłumów
- Etnomania 2021 w Wygiełzowie, czyli podróż do przeszłości [ZDJĘCIA]
- Nad Jeziorem Mucharskim. Atak lisów na kiełbaski z grilla i inne dziwne zdarzenia
- Awantury i przemoc domowa zakończyła się zabójstwem. Czy można było tego uniknąć?
- Na trasie Kraków - Oświęcim powstanie nowy przystanek "Energylandia"
- Wielki Odpust Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej [ZDJĘCIA]
FLESZ - Jak pozbyć się stresu w godzinę? Tę metodę stosowała NASA
