Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie będzie współpracował z Krakowskim Parkiem Technologicznym

Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie Andrzej Banaś
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie i Krakowski Park Technologiczny sp. z. o. o. zawarły w czwartek (29 czerwca) porozumienie o współpracy. Zakres współpracy - jak informuje uczelnia - obejmować będzie wsparcie rozwoju przedsiębiorczości i realizację przedsięwzięć o charakterze społeczno-edukacyjnym.

Umowę z ramienia uczelni podpisał rektor Uniwersytetu Rolniczego dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, a w imieniu Krakowskiego Parku Technologicznego - prezes zarządu Tadeusz Zaremba oraz wiceprezesi zarządu: Łukasz Słoniowski i dr Natalia Bursiewicz.

Jak informuje URK, w ramach współpracy prowadzone będą działania o charakterze edukacyjnym, szkoleniowym, doradczym i promocyjnym "nakierowane na rozwój kompetencji przedsiębiorczych oraz budowę wartościowych relacji biznesowych".

To kolejne w ostatnim czasie zawarte przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie porozumienie o współpracy. W ostatnich dniach np. zostały podpisane umowy o współpracy między uczelnią a dwiema krakowskimi szkołami średnimi: III Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespołem Szkół Gastronomicznych nr 2. Umowy przewidują wspólne promowanie nauki w dziedzinie nauk rolniczych i przyrodniczych w skali lokalnej i regionalnej oraz współpraca przy tworzeniu inicjatyw związanych z szeroko rozumianą edukacją młodzieży. Uniwersytet obejmuje patronatem klasy, które w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych kładą nacisk na nauczanie przedmiotów rolniczych, przyrodniczych, biologicznych i chemicznych.

Również w czerwcu Uniwersytet Rolniczy zawarł porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. Uczelnie zamierzają współpracować w zakresie m.in. organizacji wydarzeń naukowych i edukacyjnych, prowadzenia laboratoriów i wystaw, organizowania wspólnych przedsięwzięć promujących naukę, konferencji, szkoleń naukowych, zajęć oraz warsztatów, konkursów, opracowywania i publikacji wydawnictw naukowych.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska