V liga. Trwa passa remisów Jawiszowic, tym razem z Nadwiślaninem Gromiec [ZDJĘCIA]

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Jakub Waligóra (Nadwiślanin) uprzedza snajpera Jawiszowic Adriana Korczyka.
Jakub Waligóra (Nadwiślanin) uprzedza snajpera Jawiszowic Adriana Korczyka. Fot. Jerzy Zaborski
Udostępnij:
Jawiszowice mają na koncie już czwarty remis. Tym razem beniaminek oświęcimskiej okręgówki podzielił się punktami na własnym boisku z Nadwiślaninem Gromiec (1:1).

Początek należał do gości. Już w 7 min Dawid Adamczyk został zablokowany w ostatniej chwili. Później po strzale Artura Szlęzaka piłka zatrzymała się na poprzeczce, a poprawiający Palka z bliska trafił w Sławomira Tlałkę. Po chwili z lewej strony w pole karne wpadł Adamczyk, lecz po jego strzale futbolówka minimalnie minęła przeciwny słupek.

Gospodarze dopiero w 30 min, po zagraniu z rogu przez Krzysztofa Weseckiego, mogli pokusić się o gola. Jednak skaczący do główki w polu karnym Adrian Korczyk z Janikiem minęli się z piłką.

Po przerwie kibice byli świadkami wymiany ciosów. Już w 47 min Janinkowi zabrakło niewiele, żeby wykończyć akcję Weseckiego.

Po zagraniu Bartuli do Brańki po strzale tego drugiego piłka odbiła się od obrońców, trafiła do Korczyka, którego strzał w sobie tylko wiadomy sposób obronił Księżarczyk.

Wreszcie próbkę indywidualnych umiejętności dał Artur Szlęzak, ale wtedy jeszcze przegrał z Tlałką. Minutę później, po zagraniu z rzutu rożnego przez Adamczyka, na bliższy słupek wbiegł Szlęzak, trafiając do siatki.

Remis miejscowym strzałem po długim rogu uratował Bartula.

Jawiszowice – Nadwiślanin Gromiec 1:1 (0:0)
Bramki:
0:1 Szlęzak 81, 1:1 Bartula 84.

Jawiszowice: Tlałka – Kabara, Bidziński, Kowalski, Kajor – Wesecki, Herman, Wójcik, Szymonik (51 Brańka) – Janik (70 Bartula), Korczyk.

Nadwiślanin: Księżarczyk – Zejma, Zajas, Waligóra, Pactwa – Nędza (75 Siwek), Jamróz, Kaczmarczyk, Szlęzak, D. Adamczyk – Palka (65 Nowicki).

Sędziował: Witold Romanowski (Wadowice).

Żółte kartki: Kajor, Korczyk, Brańka – Księżarczyk, Zejma, Zajas, Waligóra, Nędza, Szlęzak.

Czerwona kartka: Bartula (89, uderzenie rywala bez piłki).

Widzów: 150.

W innych meczach:

Cedron Brody – Kalwarianka 3:2, Dąb Paszkówka – Orzeł Ryczów 1:7, Górnik Libiąż – Brzezina Osiek 1:5, Victoria Zalas – Niwa Nowa Wieś 2:3, Zagórzanka Zagórze – KS Chełmek 1:1, Żarki - Halniak Maków Podhalański 1:3, Tempo Białka - Garbarz Zembrzyce 2:1.

TABELKA:

1.Orzeł..............10.........26.......29-9
2.Garbarz..........10.........21.......19-12
3.Chełmek.........10.........20........26-6
4.Tempo............10.........20........26-15
5.Jawiszowice.....10........19.........31-8
6.Niwa...............10.........18........21-16
7.Nadwiślanin.....10.........17.......20-12
8.Halniak............10........16........20-17
9.Zagórzanka.....10.........14........15-19
10.Brzezina..........10.........13.......20-17
11.Cedron............10.........11.........8-23
12.Żarki...............10........10.........15-19
13.Kalwarianka.....10.........10.........14-29
14.Zalas...............10.........6..........18-30
15.Dąb.................10.........5..........14-34
16.Górnik.............10.........1...........11-41

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie