MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Muszynie poczujesz się jak w Grecji lub Chinach. Uzdrowisko rozwija ofertę atrakcji i rozbuduje swoje słynne już ogrody

Joanna Mrozek
Muszyna ma największe w Polsce ogrody, a te wkrótce zostaną rozbudowane. Jeszcze w tym roku powstaną ogrody grecki i chiński, kolejny w planach to wiklinowy. Uzdrowisko idzie za ciosem i szykuje kolejne atrakcje, które niezależne od pory roku cieszą się ogromną popularnością. Inwestycje na Zapopradziu to strzał w dziesiątkę. Dowodem na to jest stale rosnąca liczba turystów.

Rusza budowa ogrodów greckich

Jeszcze w sierpniu rusz budowa ogrodów greckich, które będą uzupełnieniem istniejących ogrodów tematycznych. Umowa została podpisana a nowa atrakcja Muszyny powinna być gotowa jeszcze w tym roku.

- Wiadomo, że to jest namiastka tych ogrodów jakie są w Grecji, ale pojawią się charakterystyczne budowle, nasadzenia, roślin, ścieżki, zaułki. Różnego rodzaju kolorystyka taka jaka jest właśnie w tych ogrodach greckich czyli spodziewajmy się dużo niebieskich kolorów. Na imitacjach ścian czy budynków będą okiennice. Różnego rodzaju gazony kwiatowe, wyroby z gliny, ceramika, dzbany. Więc powstanie taki zakątek, który praktycznie będzie pokazywał jak ogród grecki w rzeczywistości wygląda - wyjaśnia "Gazecie Krakowskiej" Jan Golba, burmistrz Muszyny.

To jednak nie koniec, bo wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na zagospodarowanie ogrodów chińskich a kolejno wiklinowych.

- Tutaj chcemy zastosować różnego rodzaju konstrukcje tak zwane żywe czyli z wikliny, która będzie sobie rosła, ona będzie przecinana, kształtowana w odpowiedni sposób. Będą też inne rośli, drzewka ale także wyroby wiklinowe, będą tworzyły pewnego rodzaju kompozycyjną. Powstanie zakątek do zwiedzania i wypoczynku - mówi burmistrz.

Planowane atrakcje mają być uzupełnieniem ogrodów tematycznych, wolna przestrzeń zostanie zagospodarowana by stworzyć kompozycyjną całość. Już po ich realizacji władze uzdrowiska chcą skupić się na tzw. "ogrodach żywych", gdzie mieszkają rożnego rodzaju egzotyczne patki, daniele czy alpaki.

- Chcemy stworzyć jeszcze lepsze warunki dla tych zwierząt i ptaków aczkolwiek one mają świetne warunki, ale chcemy wprowadzić pewne udogodnienia. A druga sprawa, to mamy pomysł, aby w przypadku niektórych zwierząt takich jak alpaki, króliki czy miniaturki kozy nigeryjskiej, była możliwość obcowania bezpośrednio z nimi. To samo dotyczy też pawi, które będziemy powoli wprowadzać na alejki parkowe, ale w momencie, kiedy zagrodzimy cały ten teren - mówi Golba.

Takie zmiany i udogodnienia mają skłonić turystów i mieszkańcom do spędzania w ogrodach więcej czasu.

- I dla zdrowia i dla kondycji, dla poprawienia samopoczucia. No można powiedzieć to będzie taka super terapia ogrodami - podsumowuje burmistrz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec hotelu Marriott w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska