W kwietniu, obchodzący w tym roku 70-lecie istnienia, Międzyszkolny Klub Sportowy Krakus Nowa Huta został operatorem kompleksu, zlokalizowanego na rogu ulic Syrachowskiej i Klasztornej (Błonia Mogilskie). Z obiektu, który został przekazany klubowi przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, może korzystać także lokalna społeczność.
W ramach inwestycji gminy Kraków powstał w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami parterowy budynek świetlicy środowiskowej o powierzchni użytkowej niemal 500 mkw. Znajdują się w nim m.in. świetlica o pow. ok. 164 mkw, zaplecze szatniowo-sanitarne dla boisk, magazyn sprzętu sportowego i zaplecze kuchenne.
Infrastrukturę sportową kompleksu stanowią: boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą (62 x 33 m), kort do tenisa ziemnego ze sztuczną nawierzchnią (32 x 17 m), boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki ze sztuczną nawierzchnią (32 x 19 m) – wszystkie z oświetleniem, wygrodzeniem i piłkochwytami, a także siłownia zewnętrzna i urządzenia street workout, stoły do tenisa stołowego (2 szt.), stół do piłkarzyków, stoły do gry w szachy, plac zabaw dla dzieci i młodzieży.
Obiekt posiada również rekreacyjne wyposażenie parkowe i parking wewnętrzny. Wykonano też architekturę zieleni.
Koszt realizacji inwestycji to 12 050 637,75 zł, całość z budżetu Krakowa. Wykonawcą kompleksu był Zakład Remontowo-Budowlany STAN Stanisław Bieniek, Andrzej Bieniek sp. j. Projektanci to dr inż. arch. Joanna Kołodziej, mgr inż. arch. Marcin Kołodziej, Pracownia Architektoniczna.
Inwestycja powstała w ramach uchwały Rady Miasta Krakowa z 21 października 2009 roku w sprawie oferty kompensacyjnej dotyczącej realizacji Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, która obejmowała między innymi budowę kompleksu sportowego wraz z zapleczem i świetlicą środowiskową dla mieszkańców Dzielnicy XVIII Nowa Huta.
Założony w 1954 r. Międzyszkolny Klub Sportowy Krakus Nowa Huta zajmuje się szkoleniem młodych zawodników w rozbudowanej akademii piłkarskiej, we wszystkich juniorskich kategoriach wiekowych. Obecnie trenuje w nim ponad 500 zawodników – 21 grup treningowych w dziewięciu kategoriach wiekowych – od dzieci po juniorów starszych. Klub prowadzi też sekcję gimnastyki artystycznej dziewcząt.
Starzejmy się w dwóch kluczowych momentach To musisz wiedzieć!
