Turnieje „My też gramy w ręczną” w miastach gospodarzach MŚ 2023 są wydarzeniami towarzyszącymi największej imprezie w dziejach polskiej piłki ręcznej. Pierwszy z nich odbył się 12 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 w Katowicach, gdzie w fazie wstępnej rywalizują drużyny w grupach B (Polska, Francja, Słowenia i Arabia Saudyjska) oraz E (Niemcy, Serbia, Katar i Algieria).
Drugi turniej rozegrany zostanie w sobotę, 14 stycznia w małej hali Tauron Areny w Krakowie, w którym w fazie wstępnej MŚ odbywają się spotkania w grupach A (Hiszpania, Czarnogóra, Chile i Iran) oraz F (Norwegia, Holandia, Macedonia Północna i Argentyna). Młodzi adepci z Chorzowa, Mielca, Krakowa, Chrzanowa, Wąchocka, Spytkowic, Libusza i Wilczysk rywalizować będą w godz. 10-14, a potem odbiorą nagrody oraz - po południu i wieczorem - obejrzą mecze Hiszpania - Chile i Czarnogóra - Iran.
- Chcemy promować dyscyplinę wśród najmłodszych. Wierzymy, że także dzięki takim wydarzeniom doczekamy się następców dzisiejszych kadrowiczów oraz sprawimy, że piłka ręczna trafi pod strzechy i stanie się jeszcze bardziej popularnym sportem, bo ma taki potencjał – mówi wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Sławomir Szmal. - Te zawody to dowód, że troszczymy się nie tylko o organizację mistrzostw świata, ale także o ich dziedzictwo – podkreśla dyrektor turnieju Grzegorz Gutkowski (cytaty za zprp.pl).
- Dawid Kubacki z córeczkami! Narciarska rodzina wciąż się powiększa
- Nowa kadra Wisły Kraków. Piłkarze "Białej Gwiazdy" gotowi do walki o ekstraklasę
- Prezes Wisły Kraków i gwiazdor Wieczystej bawili się na Gali Mistrzów Sportu
- Mistrz świata piłkarzy ręcznych wyłoniony
- Wieczysta Kraków. Transfery - zima 2023. Kto przyszedł? Dwóch piłkarzy odchodzi
- Wow! W tym hotelu mieszkają w Turcji piłkarze Wisły Kraków
