FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek
Urzędnicy na sezon wakacyjny, od 1 czerwca do 30 września, wyznaczyli trzy miejskie kąpieliska. Dwa znajdują się na zalewie Bagry Wielkie - Plaża Bagry i Plaża bagry Wschód. Na każdą z plaż może wejść po ok. 600 osób. Operatorem obu plaż jest Zarząd Zieleni Miejskiej.
Trzecie kąpielisko wyznaczono w Brzegach (akwen częściowo leży w Krakowie oraz na terenie Brzegów w gminie Wieliczka). To Przystań Brzegi, której operatorem są Krakowskie Zakłady Eksploatacji Kruszywa. Tam na plażę może wejść około 1000 osób.
To już kolejny rok, kiedy legalnie nie można kąpać się na Zakrzówku. Teren wokół akwenu jest placem budowy parku Zakrzówek, gdzie ma powstać kąpielisko na małym akwenie - trwają właśnie przygotowania do przetargu na ten etap prac. Wokół rewitalizacji Zakrzówka jest wiele kontrowersji. Część mieszkańców oraz spora grupa aktywistów miejskich nie zgadza się z siatkowaniem Zakrzówka i robieniem plaży i kąpieliska na małym akwenie, zamiast na dużym.
Osobną kwestię jest natomiast, czy w te wakacje będzie można swobodnie korzystać z miejskich kąpielisk. W związku z epidemią koronawirusa nadal obowiązują liczne obostrzenia i zakazy. Co prawda od 20 kwietnia znów można wchodzić do lasów, parków, a także na plaże, ale wciąż trzeba zachować dystans 2 metrów od drugiego człowieka (poza rodzicem i dzieckiem do lat 13 oraz osobą niepełnosprawną i jej opiekunem). Zakazane są nadal zgromadzenia powyżej dwóch osób. Trudno więc wyrokować, jak będzie wyglądało spędzanie wolnego czasu na plażach za miesiąc, czy dwa.
Bagry ożyły! Pojawili się amatorzy plaży i... pływania. Obej...
- Co wkurza kierowców?
- Ile zarabiają pracownicy służby zdrowia? LISTA PŁAC
- Kraków. Miejskie inwestycje opóźnione przez koronawirusa?
- Tatry. Dolina Chochołowska jest pełna krokusów [ZDJĘCIA]
- Koronawirus. Policjanci kontrolują nawet na dziełach sztuki!
- Jak przeżyć domową kwarantannę, żeby nie zwariować? [MEMY]
