- Najemca dwóch ostatnich kondygnacji ma przygotować przestrzeń pod działalność restauracyjną. Plan jest taki, by nowy lokal zaczął tam działać podczas tegorocznych wakacji - mówi Magdalena Zielińska-Warszawa z firmy GD&K Consulting będącej współwłaścicielem kompleksu Unity Centre.
Przyznaje, że inwestycja nie obejmuje zagospodarowania tarasu na dachu wieżowca. Dostępny ma być jednak taras na 25 piętrze, a więc dolnej kondygnacji restauracji, która będzie ogólnodostępna. Po zmroku ostatnie dwa piętra będą więc oświetlone w czasie funkcjonowania restauracji.
Unity Tower z certyfikatem zielonego budynku
Aktualnie nie planuje się iluminacji całego wieżowca, bowiem Unity Tower zyskał rangę certyfikowanego zielonego budynku, który spełnia obecne światowe standardy oszczędności energii.
Na początku czerwca w budynku Unity Square One, przy placu prowadzącym do wieżowca, ma zostać otwarta restauracja oferująca dania kuchni europejskiej. Lokal ma pomieścić do 120 gości. O nastrój w wieczornych godzinach mają zadbać muzycy grający na fortepianie a także muzyka na żywo w wybranych dniach tygodnia. Dodatkowym walorem ma być winiarnia z bogatą ofertą wybranych win i alkoholi. W lokalu zaprojektowano również kids corner, czyli strefę przebywania i zabawy dla najmłodszych. Na specjalne okazje ma być dostępna również wydzielona sala VIP, która pomieści ok 16 osób.
Pod koniec czerwca w budynku sąsiadującym z Unity Tower ma zostać także otwarty hotel Radisson RED oraz apartamenty na wynajmem - Radisson RED Apartaments.
Hotel marki Radisson RED Kraków ma oferować łącznie 229 pokoi – 220 standardowych, 8 typu suite i 1 apartament. Do dyspozycji gości powstanie również 6 multifunkcjonalnych sal konferencyjnych, restauracja all day dining oraz fitness. Centralnym punktem hotelu ma być lobby z wewnętrznym atrium biegnącym przez całą wysokość budynku, w którym znajdą się trzy panoramiczne windy.
Wielkie centrum biznesowe przy rondzie Mogilskim
Przypomnijmy, że Unity Centre to największe wielofunkcyjne centrum biznesowe w Krakowie, składające się z pięciu budynków o charakterze metropolitalnym, mieszanej funkcjonalności i zróżnicowanej skali rozwoju. Kompleks wyróżnia się atrakcyjną lokalizacją w samym sercu Krakowa oraz najwyższym wieżowcem (102,5 metra wysokości), z którego można podziwiać panoramę miasta.
Otwarcie nowego kompleksu gastronomicznego w Krakowie. Hala ...
Budowa wieżowca przy rondzie Mogilskim rozpoczęła się w 1975 r. Po czterech latach inwestycja została jednak zatrzymana ze względów ekonomicznych. Zmieniali się właściciele budynku, powstawały kolejne pomysły na jego zagospodarowanie, ale nie udawało się ich zrealizować, jakby wisiała nad nim klątwa, zaczął być nazywany "szkieletorem". Dokończenie budowy wieżowca rozpoczęto wiosną 2016 r., a prace zakończono pod koniec września 2020 r.
Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?
