Walkower w IV lidze. I kara finansowa dla klubu

IV liga. Małopolski Związek Piłki Nożnej orzekł kary w sprawie meczu LKS Jawiszowice - Orzeł Ryczów, przerwanego przez sędziego po tym jak kibic gospodarzy uderzył zawodnika Orła Pawła Pyciaka. Do zdarzenia doszło 9 września na stadionie w Jawiszowicach, arbiter zakończył grę w 61 minucie, przy stanie 0:1 (prowadził zespół z Ryczowa).

Sprawą zajęły się organy MZPN - Wydział Dyscypliny oraz Wydział Gier. Na ich werdykty poczekaliśmy prawie cztery tygodnie. Wydział Gier orzekł w tym meczu walkower 0:3 (zwycięstwo Orła). Natomiast Wydział Dyscypliny za - jak to ujęto - uderzenie przez kibica z Jawiszowic piłkarza Orła Ryczów oraz nienależyte działanie służb porządkowych nałożył na LKS Jawiszowice 1000 złotych kary oraz nakazał rozegranie trzech najbliższych spotkań na stadionie w Jawiszowicach bez udziału kibiców (wliczając w to dwa mecze bez kibiców, nałożone wcześniej jako środek zapobiegawczy).

Po decyzji o walkowerze Orzeł Ryczów zajmuje 2. miejsce w tabeli z 25 punktami (w 11 meczach), LKS Jawiszowice ma 20 pkt (11 meczów) i 4. miejsce. Liderem małopolskiej IV ligi jest Wisła II Kraków - 31 pkt (również w 11 meczach).