Rezerwy Wieczystej, będące dominatorem w klasie A, w poprzednich rundach Pucharu Polski uporały się z trzema ekipami z "okręgówki". Zatrzymały się na czwartej. Orzeł prowadzenie objął szybko, bo już w 7 min: Jurek znalazł się przed Drzewieckim, który wprawdzie odbił piłkę po jego strzale, ale pomocnik z numerem 15 uderzył jeszcze raz - tym razem już do siatki.
Zespół z Piasków Wielkich utrzymywał w tym początkowym fragmencie bardzo dużą intensywność gry, groźnie kontrował. Powinien był podwyższyć prowadzenie, bliski tego był dwa razy M. Ciesielski, który trafił najpierw w słupek, a parę minut później w poprzeczkę. Za poprowadzenie tej drugiej akcji trener Grzegorz Trela pochwalił Michurę.
Ale spokojnie, Wieczysta II też grała z werwą. I w 26 min doprowadziła do wyrównania - w zamieszaniu po rzucie rożnym piłkę do siatki kopnął Banachowicz.
Kibice na meczu Wieczysta - Chrobry. Pełna trybuna szczęśliw...
Potem zaczęły się problemy, wymuszone kontuzjami zmiany w obu ekipach. Pechowcem wieczoru był P. Ciesielski, który w 37 min zmienił Kaczora, ale na skutek gwałtownej interwencji rywala nawet nie dotrwał do przerwy - poważnie ucierpiała jego kostka.
Żółte kartki tak na dobre zaczęły się sypać w II połowie. Sporo było stykowych momentów, bo nikt tu nie odpuszczał. Inicjatywę miał raczej Orzeł. Najlepszej okazji dla niego nie wykorzystał w 69 min Kurlit, który był blisko bramki, ale w nią nie trafił. Wieczysta II dopiero w końcówce mocniej ruszyła, ale nic nie wskórała poza stałymi fragmentami i strzałami z kilkunastu metrów (Madejski, Sawicki).
A więc rzuty karne! W nich postacią numer 1 okazał się Siwiecki, który obronił dwie "jedenastki".
W finale Pucharu Polski na szczeblu rejonu Kraków - 11 listopada - zagra więc Orzeł Piaski Wielkie. Jego rywalem będzie zwycięzca środowego (20 października) meczu LKS Niedźwiedź - Garbarnia II Kraków.
Wieczysta II Kraków - Orzeł Piaski Wielkie 1:1 (1:1), karne 7:8
Bramki: 0:1 Jurek 7, 1:1 Banachowicz 26.
Wieczysta II: Drzewiecki - Kwiecień (58 Łazarczyk), Sosnowski, Kalemba, Kura - Madejski, Gawęcki, Krasuski, Banachowicz (78 Pachowicz), Suchan (30 Sawicki) - Słonina (65 Niechciał).
Orzeł: Siwiecki - Czyż, Bartosz, Uwakwe, Michura - Sulima, Jurek, Kaczor (37 P. Ciesielski, 45 Kurlit), Śliski, Tatarski - M. Ciesielski.
Sędziował: Robert Marciniak. Żółte kartki: Kura, Kwiecień, Sosnowski, Słonina, Niechciał, Łazarczyk - Siwiecki, Bartosz, Tatarski, Kaczor, Jurek, Czyż. Widzów: 100.
Rzuty karne: 0:1 Sulima, 1:1 Pachowicz, 1:2 Tatarski, 2:2 Kura, 2:3 M. Ciesielski, 3:3 Gawęcki, 3:4 Śliski, 4:4 Madejski, 4:5 Bartosz, 5:5 Kalemba, 5:5 Jurek (nie trafił w bramkę), 5:5 Niechciał (obronił Siwiecki), 5:6 Uwakwe, 6:6 Krasuski, 6:7 Kurlit, 7:7 Łazarczyk, 7:8 Czyż, 7:8 Sawicki (obronił Siwiecki).
Wieczysta Kraków. Dlaczego taka nazwa? Zobaczcie otoczenie s...
