Wieczysta wysoko pokonała Słomniczankę. Peszko się nie zatrzymuje! ZDJĘCIA

Słomniczanka - Wieczysta Kraków. 14 minuta, Sławomir Peszko odbiera po gole gratulacje od Adriana Frańczaka Andrzej Banas
Wieczysta Kraków pokonała w Słomnikach Słomniczankę 6:0 w meczu 15. kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. Żółto-czarni bardzo szybko zabili w tym spotkaniu emocje, już po 17 minutach prowadzili trzema bramkami. ZDJĘCIA >>>>> Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Słomniczanka - Wieczysta Kraków 0:6 (0:4)

Bramki: 0:1 Peszko 7 karny, 0:2 Peszko 14, 0:3 Majewski 17, 0:4 Burliga 33, 0:5 Bąk 69, 0:7 Rodrigo 71 samob.
Słomniczanka: Dul - M. Feret, Rodrigo, Strona (81 Sz. Reczulski), Ł. Feret - Filipek (46 Nawrocki), Broda (46 Kasza), M. Reczulski (79 Wasik), Skrzypek, Wątroba (46 Matysek) - Kozieł.
Wieczysta: Plewka - Frańczak, Michalski, Jampich - Burliga, Bąk, Pietras (79 Linca), Kumah (83 Kura) - Majewski (90+1 Piejak), Szewczyk (66 Guzik), Peszko (90+1 Urbański).
Sędziował: Michał Powroźnik (Tarnów). Widzów: 500.

Wieczysta w Słomnikach. Kibice, otoczka meczu ze Słomniczanką ZDJĘCIA

Faul na Burlidze przyniósł w 7 minucie rzut karny, a po chwili gola dla Wieczystej. "Jedenastkę" wykorzystał Peszko, który za chwilę strzelił swoją już 22. bramkę w sezonie - tym razem głową z bliska, bo centrze Burligi, który napędził tę akcję.

Trzeci gol był ozdobą spotkania. Najpierw był zbyt krótki wykop Dula, po nim przejęcie piłki przez krakowian. I kapitalny strzał Majewskiego z 30 m - lobem, nad bramkarzem, pod poprzeczkę.

Potem, po drugiej stronie boiska, niewiele do szczęścia zabrakło strzelającemu z kilkunastu metrów Skrzypkowi, generalnie jednak mecz toczył się zdecydowanie pod dyktando Wieczystej. Gospodarze jej nie zagrażali, a w 32 min było już 0:4, gdy z bliska trafił Burliga.

Słomniczanka - Wieczysta Kraków

Słomniczanka - Wieczysta. Kibice na meczu w Słomnikach ZDJĘCIA

Po przerwie miejscowi zagrali bardziej odważnie, mieli swoje okazje na honorową bramkę. Stracili jednak dwie kolejne, w obu przypadkach przyczynił się do tego ich stoper Rodrigo. Przy golu piątym zaliczył asystę - no bo po centrze Frańczaka tak wybijał głową piłkę, że podał ją Bąkowi. A dwie minuty później piłkarz Słomniczanki, znów po dośrodkowaniu, sam kopnął piłkę do własnej bramki...

Wieczysta po 15 kolejkach ma w dorobku 43 punkty (14 zwycięstw i remis), prowadzi w tabeli z kilkunastopunktową przewagą.

Obiekty Wieczystej - na pierwszym planie boisko treningowe - widziane z ogrodu kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Ostrobramskiej. Blok za stadionem - to ul. Meissnera 6.

Wieczysta Kraków. Dlaczego taka nazwa? Zobaczcie otoczenie s...